Úvod » Kariéra » Stipendijní program ČéDés

Stipendijní program ČéDés

Základní informace

Stipendijní program ČéDésPodporujeme studium na dopravních školách a rozvoj odborných dovedností žáků, kteří vědí, kam chtějí profesně směřovat, a mají zájem uplatnit se v oblasti železniční dopravy.

 Vyber si tu správnou dráhu a získej Stipendijní program ČéDés.

České dráhy nabízejí žákům základních škol a partnerských středních škol Stipendijní program ČéDés. Žák, který podepíše smlouvu o stipendiu, získá během studia mnohé finanční výhody a benefity.

Stipendijní program ČéDés je personální projekt, který si klade za cíl přivést do firmy nové zaměstnance na technické a provozní pracovní pozice, zejména strojvedoucí a vlakvedoucí.

Pro uchazeče o pozici vlakvedoucí jsou určeny maturitní obory Provoz a ekonomika dopravy se zaměřením Železniční doprava a přeprava a Železniční provoz. Stipendisté s předpokládaným nástupem na pozici vlakvedoucí se budou již v průběhu studia připravovat ke složení odborných zkoušek ČD, zúčastní se odborných seminářů a konzultací k odborným zkouškám.

Po absolvování studia se stipendijním programem se žák zaváže nastoupit do firmy České dráhy a pracovně zde působit minimálně po dobu 5 let. Firma mu zajistí jisté pracovní místo odpovídající jeho kvalifikaci.

Stipendijní program je nabízen žákům 9. ročníku základních škol a žákům středních škol v 1., 2. a 3. ročníku, kteří již na partnerské škole vybraný maturitní obor studují.

Co očekáváme:
  • dobrý zdravotní stav
  • výborné studijní výsledky na střední škole
  • úspěšné absolvování zvoleného maturitního oboru
  • úspěšné složení odborných zkoušek ČD
  • schopnost pracovat v týmu
  • samostatnost, spolehlivost a odpovědnost
  • nástup do pracovního poměru k ČD

Vyhlašujeme výběrové řízení do stipendijního programu pro žáky 9. ročníku základních škol a pro žáky 1., 2. a 3. ročníku partnerských středních škol pro školní rok 2017/2018. Více informací se dozvíte v sekci Jak získat stipendijní program.

Přihlášku do stipendijního programu je možné zaslat do 28. 2. 2017.

Nahoru

Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Kontaktujte nás
Kontaktní centrum
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy