Úvod » Skupina ČD » Dceřiné společnosti » ČD - Telematika, a.s.

ČD - Telematika a.s.

ČD-Telematika, a.s.Společnost ČD - Telematika a.s., je silnou a stabilní společností poskytující širokou škálu služeb z oblasti telekomunikací a informatiky se smluvně garantovanými parametry. K poskytování služeb jí slouží druhá největší telekomunikační infrastruktura v ČR, centrální úložiště dat, serverové farmy, vývojová, servisní a další specializovaná pracoviště. Služby jsou zajišťovány od vývoje, přes provoz až po desetitisícovou uživatelskou podporu.

ČD - Telematika a.s., je členem Asociace provozovatelů veřejných telekomunikačních sítí, Sdružení pro dopravní telematiku a Asociace podniků českého železničního průmyslu. Nejvýznamnějším zákazníkem společnosti jsou České dráhy, a.s.

Obory podnikání

Služby telekomunikační infrastruktury – zabezpečování provozu a údržby rozsáhlé telekomunikační infrastruktury Českých drah, a.s. Telekomunikační služby – uživatelům Železniční služební telekomunikační sítě poskytuje společnost ČD - Telematika a.s. kompletní portfolio hlasových, datových a internetových služeb včetně garance jejich kvality. Jejich podpora je zajišťována centrálním zákaznickým servisem včetně dohledového centra 24 hodin denně a 365 dnů v roce.

Služby z oblasti informatiky – v oblasti informatiky již několik let pro České dráhy vyvíjí společnost ČD - Telematika a.s. aplikace a databázové systémy pro provoz osobní a nákladní dopravy. Jednotlivé služby jsou poskytovány na základě úrovně garance kvality poskytovaných služeb v několika úrovních, která se liší podle potřeb uživatelů.

Společnost je ve 100 % vlastnictví Českých drah, a.s.

Sídlo společnosti: Praha 3, Pernerova 2819/2a, PSČ 130 00
IČ: 61459445

Související informace

Více informací najdete na www.cdt.cz

 

Nahoru

Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy