Úvod » Tiskové centrum » Aktuální téma

Nehoda vlaků mezi Úvaly a Českým Brodem

V úterý 14. července ve večerních hodinách došlo ke srážce osobního a nákladního vlaku v úseku mezi Úvaly a Českým Brodem na hlavní trati Praha – Kolín. Na místě bylo ukončeno odklízení následků nehody a od středečních 20:50 je zajištěn provoz po všech třech traťových kolejích. Provoz dálkových i regionálních vlaků je zajištěn bez omezení.

Cestujícím, kteří při nehodě utrpěli zranění nebo jim vznikla škoda na přepravovaných věcech, poskytnou České dráhy odškodnění. Prosíme je proto, aby nás kontaktovali na e-mailu odskodneni@cd.cz, abychom jim mohli poskytnout veškeré informace a pomoci jim.

Veškeré osobní věci cestujících jsou svezeny na oddělení Policie ČR – Územní odbor kriminální policie a vyšetřování, K Dílnám 684, 280 02 Kolín, tel. 702 207 904.

Členové představenstev Českých drah a ČD Cargo dnes jednali o možných příčinách železničních nehod z posledních dnů. I přes existující systém bezpečnostních opatření a program důsledného proškolování strojvedoucích přišlo vedení obou společností s návrhy dalších opatření, která oba největší železniční dopravci přijmou. Podrobnosti najdete zde.

V případě jakýchkoliv dotazů v souvislosti s touto nehodou se prosím obracejte na naše kontaktní centrum na tel. 221 111 122.

České dráhy vyjadřují upřímnou lítost nad touto vážnou nehodou. Zraněným cestujícím se hluboce omlouvají a přejí jim brzké zlepšení zdravotního stavu a uzdravení.

Nahoru

Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy