Úvod » Tiskové centrum » Aktuální téma

Aktuální situace v souvislosti s COVID-19: Omezení v dálkové dopravě pokračují, regionální doprava téměř bez omezení

Většina omezení dálkových vlaků Českých drah, která začala platit během podzimu 2020, vzhledem k epidemické situaci a nižší mobilitě obyvatel pokračuje i v novém jízdním řádu od 13. prosince 2020.

Pokud se v souvislosti s úpravami vyhlášeného stupně pohotovosti v rámci protiepidemického systému změní poptávka ze strany cestujících, jsou ČD připravené na tuto situaci reagovat a rozsah dálkové dopravy v koordinaci s Ministerstvem dopravy ČR upravit.

V koordinaci s krajskými úřady byl od konce listopadu a od 13. prosince 2020 obnoven plný provoz regionálních vlaků v Pardubickém, Královéhradeckém, Moravskoslezském kraji a Kraji Vysočina. Od 18. ledna 2021 je obnoven provoz osobních vlaků z Harrachova do Szklarske Poręby. Aktuálně tak zůstávají omezení jen u některých pozdně večerních vlaků v Praze, Středočeském a Libereckém kraji. V ostatních regionech je aktuálně zajištěn provoz regionálních vlaků podle pravidelných jízdních řádů.

Opatření Českých drah proti šíření epidemie COVID-19

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací České dráhy přijaly řadu opatření, jejichž cílem je zabránit šíření onemocnění COVID-19. Dopravce neustále provádí intenzivní úklid a dezinfekci souprav. Zvláštní pozornost věnuje čištění všech součástí vybavení, se kterými přichází cestující do kontaktu (kliky, madla, tlačítka apod.). Provádí se i několikrát za den při vratném čištění. Odstavené soupravy ČD dezinfikují ozónem, který likviduje viry a bakterie. Tímto procesem také dochází k čištění klimatizace. Vozidla odstavená k údržbě dopravce čistí také dezinfekčními postřiky.

Cestující žádáme, aby dodržovali ochranná opatření ministerstva zdravotnictví, zejména povinnost nosit ochranné prostředky dýchacích cest. Zároveň je prosíme, aby k nákupu jízdenek využívali přednostně on-line prodejní kanály (e-shop nebo aplikaci Můj vlak) a v případě nákupu jízdenek u pokladen ve stanicích upřednostňovali bezhotovostní platby.

Detailní informace o změnách k 13. prosinci 2020

  • Od 13. prosince 2020 platí nový jízdní řád. Informace o změnách v dálkové dopravě najdete zde, úpravy v regionální dopravě najdete v tiskovém centru ČD.
  • Omezení platná v souvislosti s epidemií COVID-19 v dálkové dopravě jsou uvedena zde, v regionální dopravě pak na těchto stránkách.
  • Aktuální vlakové spojení najdou cestující ve vyhledávači spojení nebo v mobilní aplikaci Můj vlak, které jsou průběžně aktualizované.

Nahoru

Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy