Úvod » Tiskové centrum » Aktuální téma

Obnovování provozu vlaků ČD v souvislosti s epidemií COVID-19

České dráhy postupně obnovily všechny dálkové linky zajišťované v rámci objednávky Ministerstva dopravy ČR. Do odvolání zatím ještě nejsou v provozu některé komerční spoje SC a IC mezi Prahou a Ostravskem a omezené jsou také některé typy ubytovacích služeb v nočních vlacích. Cestující také upozorňujeme na omezení v souvislosti s výlukovou činností.

Podrobnosti ke změnám v dálkové dopravě jsou k dispozici zde. Aktuální vlakové spojení najdete ve vyhledávači na stránkách www.cd.cz a v aplikaci Můj vlak, které jsou průběžně aktualizované.

Cestující žádáme, aby i nadále dodržovali ochranná opatření Ministerstva zdravotnictví ČR, zejména povinnost nosit v prostředcích veřejné dopravy na celém území ČR ochranné prostředky dýchacích cest. Od 1. března 2021 platí ve veřejné dopravě v celé ČR povinnost nosit respirátory třídy FFP2, případně jiné ochranné prostředky s obdobnými vlastnostmi (vždy bez výdechového ventilu). Cestující zároveň prosíme, aby k nákupu jízdenek využívali přednostně on-line prodejní kanály (e-shop nebo aplikaci Můj vlak) a v případě nákupu jízdenek u pokladen ve stanicích upřednostňovali bezhotovostní platby. Při cestě do a ze zahraničí je nutné dodržovat ochranná opatření, která jsou uvedena na stránkách Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Detailní informace o změnách v provozu v souvislosti s COVID-19

  • Detailní přehled změn u dálkových linek je k dispozici zde.
  • Změny v regionální dopravě v souvislosti s epidemií COVID-19 najdete na těchto stránkách.
  • Aktuální vlakové spojení najdete ve vyhledávači spojení nebo v mobilní aplikaci Můj vlak, které jsou průběžně aktualizované.

Od 6. dubna 2021 platí v souvislosti s výlukovými pracemi Správy železnic na trati Praha – Česká Třebová upravené jízdní řády, a to na linkách Ex1, Ex2, R18 a R19 a také na regionálních linkách zejména v Pardubickém kraji. Podrobnosti najdete zde.

Nahoru

Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy