Úvod » Tiskové centrum » Bezpečnost na železnici » Preventivní vlak

Podzimní cesta Preventivního vlaku zavítá 25. září do Prahy

Úspěšný projekt Českých drah, Správy železniční dopravní cesty a ČD Cargo „Preventivní vlak bezpečné železnice“ v rámci své podzimní cesty v úterý 25. září zavítá do Prahy, kde bude studentům a žákům k dispozici na Smíchovském nádraží ve dnech 25. až 27. září. Součástí letošní bezpečnostně-preventivní akce bude i projekce nového filmu „To nedáš! 2“.

Co návštěvníky v Preventivním vlaku čeká?

Prvním vagónem je speciální kinovůz, kde bude probíhat projekce hraného dokumentu s názvem „To nedáš! 2“. Tento již druhý z řady bezpečnostně-preventivních filmů seznamuje veřejnost s důležitými pravidly bezpečnosti na železnici a v jejím okolí, upozorňuje na rizikové chování a jeho možné fatální důsledky. Přestože se jedná o fikci, snímek je velmi emotivní a působivý, jelikož jednotlivé tragické příběhy se na železnici skutečně staly. Motivací k vytvoření série filmů „To nedáš!“ byly především šokující statistiky železničních nehod v posledních letech, ve kterých figurovali právě mladí lidé. 

Druhý, konferenční vůz je připraven pro diskusi žáků a studentů s odborníky, kteří mají nehody na železnici na starosti. Návštěvníci se setkají s vyšetřovateli Správy železniční dopravní cesty a Českých drah.

Na třetím stanovišti čekají na žáky a studenty hasiči SŽDC s mnohaletou zkušeností, kteří předvedou záchranné práce v praxi. Žáci a studenti si také vyzkouší první pomoc sami. Čeká je věrohodná simulace záchrany lidského života.

Projekce se konají na uvedených nádražích vždy od 8:15 do 14:15 hod. Délka cyklu pro jednu skupinu je přibližně 110 – 120 minut. Studenti a žáci do Preventivního vlaku přicházejí po předchozím objednání. Vstup je zdarma, veškeré náklady na tuto preventivní akci nesou organizátoři projektu.     

Vstup je zdarma, veškeré náklady na tuto preventivní akci nesou organizátoři projektu.

Více v přiložené tiskové zprávě..

Nahoru

Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy