Úvod » Tiskové centrum » Bezpečnost na železnici » Příběhy lidí

Příběhy lidí

Mladý Američan popálen v Česku

12. 1. 2007, 23:29 Kuřim

Noční procházka skupiny mladíků skončila tragicky pro jejich Amerického kamaráda. V prostoru nádraží, kde je mimochodem podchod pod kolejemi se dva chlapci oddělili od ostatních. Jeden – Čech podlezl stojící vagóny, druhý, Američan (* 1986) přelézal přes vozy a byl zasažen el. proudem. Byl popálen na 50% povrchu těla.

Uhořel ve vagónu s uhlím

8. 2. 2007 18:36 Vojkovice nad Ohří

Na elektrodispečinku byl zaznamenán výpadek napětí v trakčním vedení v ŽST Vojkovice nad Ohří. Po chvíli zpozoroval staniční dozorce plamen vystupující z jednoho z vozů. Byla přivolána hasičská záchranná služba a vůz byl posunovou zálohou přestaven na kolej bez trakčního vedení. K nemilému překvapení našli zasahující hasiči ve voze usmrcenou osobu (*1989) ležící na přepravovaném uhlí. Smrt byla zjevně způsobena elektrickým proudem.

Adrenalin, hazard nebo alkohol?

7. 4. 2007 0:34 Plzeň jižní předměstí

Dva chlapci a dívka se vraceli z restaurace posilněni alkoholem. Přecházeli, po silničním mostě nad železniční tratí. Jeden přelezl zábradlí a postavil se na ochranný plech nad trolejí ale záhy se vrátil se zpět. Druhý (*1986) uděl totéž a následovně skočil do železničního vozu s uhlím , který stál pod nimi. V té chvíli byl ještě nezraněn. Pak se vztyčil a byl zasažen elektrickým proudem utrpěl popáleniny a spadl z vagónu na zem. Byl odvezen letecky do popáleninového centra v Praze.

Elektrický výboj popálil chlapce

31. 5. 2007 18:40 Sokolov poprvé

Chlapec (*1994) vylezl na odstavený nákladní vůz a byl zasažen el. proudem. Popálen, odvezen. Co tam pohledával není známo. Pohyboval se však v místech, kde jeto to zakázáno.

Místo prázdnin popáleninové centrum

12. 7. 2007 18:23 Sokolov podruhé

Tři šestnáctileté kamarádky vylezly na odstavené vozy (o jednu kolej dále než v případě z května) a na střeše kouřily. Asi po dvaceti(!!!) minutách je napadlo, že se podívají střešním poklopem do vozu. Dvě byly zasaženy el. proudem. Jedna na 70% povrchu těla druhá na obličeji a rukou. Obě odvezeny letecky do Prahy. Třetí vyvázla bez úrazu.

Pohyb dětí v zakázaném prostoru dráhy měl letos následující tragické následky:
- celkem postiženo 6 osob
- zemřel 1 mladík
- zraněni 3 mladíci a dvě děvčata

Nahoru

Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy