Tiskové zprávy

Začíná částečná oprava nádražního objektu ve stanici Plzeň hlavní nádraží

7.4.2011 - 10:21

Přípravná fáze oprav výpravní budovy začala ve stanici Plzeň hlavní nádraží. Cílem plánovaných prací je zlepšit stav kulturní památky a zároveň zkvalitnit prostředí pro cestující. Samotná realizace začne v květnu letošního roku a veškeré plánované opravy skončí do konce roku 2012. Celkové náklady stavby jsou téměř 20 milionů korun.

„Práce zahrnují částečnou opravu fasád objektu včetně repase, případně výměny oken a dveří. Na severní, jižní a západní straně budovy se fasáda opraví v úrovni 1. nadzemního podlaží, tedy na úrovni  nástupišť, východní fasáda projde opravou v celém rozsahu. Na východní straně se rovněž změní a upraví plochy související s budovou a položí se zde zámková dlažba,“ upřesňuje Jiří Stuna, ředitel regionální správy majetku Českých drah v Plzni.

Ve vstupní hale (příchod z parkoviště) se opraví omítky, štukatérské prvky, vymaluje se a především se vymění dlažba na celé ploše haly. V horní hale (v úrovni 2. a 3. nástupiště) je plánována oprava dílčích částí dlažby. Veškeré stavební úpravy se uskuteční po konzultacích s památkáři. Generálním dodavatelem stavebních prací je firma BERGER BOHEMIA a.s.

Stavební  práce se budou dělat za plného provozu, během realizace čekají cestující veřejnost některá dílčí omezení při průchodu halami.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy