Tiskové zprávy

Nabídka Praha - Brno za 160 korun prodloužena do prvního května

19.4.2011 - 9:45

Od minulého pondělí platí cestující mezi Prahou a Brnem za jednu cestu ve 2. vozové třídě jen 160 korun. Zájem je tak velký, že se České dráhy rozhodly akční nabídku prodloužit až do 1. května. Například v sobotu jelo vlaky mezi Prahou a Brnem v obou směrech dvakrát tolik cestujících než obvykle, což se příznivě odráží na tržbách.

Podmínky zůstávají stejné. Akce platí na jízdenky ze stanice Praha hl. n. přes Českou Třebovou do stanice Brno hl. n. nebo opačně. Za zpáteční jízdu cestující zaplatí 320 korun. Cílem akce je propagace taktového vlakového spojení obou měst a podpora železniční dopravy, která má právě na této trase velkou konkurenci v silniční dopravě. Jízdenky „ČD PROMO Praha – Brno“ jsou v prodeji pouze u pokladních přepážek ČD železničních stanic v Praze a v Brně a na příslušný den, předprodej není možný.

Akce pod názvem „ČD PROMO“ pořádá národní dopravce v různých formách od loňského roku, kdy na vybraných tratích nabídnul svým zákazníkům jednodenní jízdenky od 1 koruny. Podobné nabídky plánují České dráhy pro jednotlivé kraje také na letošní rok. První propagační akce proběhne na trati Žďár nad Sázavou – Nové Město na Moravě už příští středu a cestující se tu svezou za 1 korunu.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy