Tiskové zprávy

České dráhy na jarní Floře Olomouc

21.4.2011 - 17:53

České dráhy se i v letošním roce zúčastní jarní etapy největší květinové výstavy v České republice Flora Olomouc, která začíná ve čtvrtek 28. dubna a končí v neděli 1. května. Tradičně bude stánek dopravce umístěn v pavilonu „A“, kde budou České dráhy prodávat akční poukázky na jízdenky SONE+. Nejmenší pozdraví slon Elfík, připraveny jsou drobné upomínkové předměty a poukazy do cyklopůjčoven ČD. Zájemci z celé republiky mohou pro cestu do Olomouce využít speciální nabídku VLAK+ FLORA a z olomouckého hlavního nádraží je přímo na výstaviště bezplatně dopraví historický vlak „Hurvínek“. Na nástupišti bude přistaven historický vůz „Věžák“ s netradiční květinovou výzdobou.

„Jarní etapa výstavy Flora láká desítky tisíc návštěvníků z celé naší republiky. České dráhy proto pro všechny pěstitele a zahrádkáře připravily atraktivní nabídku zvýhodněného jízdného VLAK+ FLORA. Přímo na výstavišti budou mít České dráhy tradičně ve foyer pavilonu „A“  i svůj stánek. Zákazníkům budeme nabízet sítovou jízdenku SONE+ pro víkendové cestování pro rodinu po celé ČR za zvýhodněnou cenu. Zájemci zaplatí místo 550 korun pouze 450,“uvádí Hana Motyková z Krajského centra osobní dopravy ČD v Olomouci a upřesňuje: „Jízdenka platí kromě víkendů i o svátcích a rodina může cestovat po celé republice bez omezení všemi kategoriemi vlaků. Na jízdenku může cestovat maximálně pět osob, z nichž pouze dva mohou být starší patnácti let.“

Vedle prodeje zlevněných jízdenek SONE+ za 450 korun bude dopravce na svém stánku nabízet zvýhodněné poukazy na zapůjčení kola v olomoucké a kroměřížské cyklopůjčovně ČD. Poukaz stojí 100 korun na jednodenní nájemné kvalitního trekového kola. Každý, kdo využije tuto nabídku, ušetří 60 korun. V olomoucké půjčovně kol, která je stejně jako kroměřížská otevřena od 1. dubna do 31. října, je k dispozici celkem 18 bicyklů, v kroměřížské pak 6 kvalitních kol.

Na výstavu Flora do Olomouce za polovinu

České dráhy nabídnou všem návštěvníkům Flory v Olomouci slevu VLAK+ FLORA. Ze všech železničních stanic, kde staví vlaky ČD, si mohou cestující koupit zpáteční jízdenku do železniční stanice Olomouc hlavní nádraží za cenu jednosměrné jízdenky. Jedinou podmínkou je, aby si jízdenku na veletrhu nechali potvrdit u stánku ČD razítkem. Sleva platí ve 2. vozové třídě a cestující s ní ušetří polovinu jízdného (obyčejného nebo zvláštního). První den platnosti jízdenky je 28., 29., 30. dubna nebo 1. května. Razítko musí být při zpáteční cestě na přední straně jízdenky.

„Hurvínkem“ přímo na výstaviště, netradiční květinová výzdoba „Věžáku“

Ani letos nebude chybět přímé spojení olomouckého hlavního nádraží s výstavištěm. Od čtvrtečního rána do nedělního podvečera zajistí celkem čtyřicet vlaků ČD v obou směrech spojení mezi hlavním nádražím a Novou Ulicí. Cestující se svezou oblíbeným historickým motoráčkem „Hurvínek“. Letošní novinkou je netradiční květinová výzdoba historického vozidla „Věžák“. Po dobu konání výstavy bude tato „malá železniční Flora“ k nahlédnutí všem zájemcům na 5. nástupišti. Ve voze bude i vlakový personál v dobové uniformě. Na pátém nástupišti budou také instalovány prezentační panely o historických vozidlech, bude zde vyvěšen jízdní řád mimořádných vlaků mezi hlavním nádražím a Novou Ulicí v blízkosti areálu Flory.

České dráhy nezapomínají také na nejmenší návštěvníky. Vedle oblíbeného Elfíka u stánku ČD na Výstavišti Flora na děti čekají sladkosti a drobné dárky. Každý malý cestující obdrží v historickém motoráčku svoji dětskou jízdenku.

Bližší informace, včetně jízdního řádu motoráčku, naleznou zájemci na ww.cd.cz/olomouckykraj.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy