Tiskové zprávy

Českým drahám roste počet cestujících i tržby

28.4.2011 - 12:46

Národní dopravce zaznamenal v prvním čtvrtletí letošního roku růst počtu cestujících. Od ledna do března využilo služeb Českých drah přes 40 milionů zákazníků, což představuje skoro dvouprocentní meziroční nárůst. Tržby z osobní přepravy vzrostly o 85,5 milionu korun.

České dráhy v prvním čtvrtletí přepravily o tři čtvrtě milionu cestujících víc než ve stejném období loňského roku. Nárůst byl největší v příměstské a dálkové dopravě. „Nejde přitom o náhodný výkyv, už loni se nám podařilo dlouhodobý pokles zastavit a zhruba od poloviny roku pak počet cestujících mírně rostl,“ říká generální ředitel Českých drah Petr Žaluda a dodává: „Ruku v ruce s růstem počtu cestujících se v prvním čtvrtletí o 1,2 % zvýšil i přepravní výkon, protože lidé stále častěji využívají vlak na delší vzdálenosti. To se pochopitelně pozitivně odráží na tržbách, které jsou za první tři měsíce o 85,5 milionu vyšší než loni. Z více než poloviny se na tom podílejí tržby z vnitrostátní přepravy.“

Více cestujících svezly také vlaky SuperCity Pendolino, které České dráhy provozují na vlastní podnikatelské riziko. Od ledna do března jimi cestovalo skoro 220 tisíc lidí, což představuje meziroční nárůst o téměř 17 tisíc osob. Pendolina jezdí především mezi Prahou a Ostravou, od prosince 2010 se však jeden pár vrátil na trasu Praha – Bratislava.


Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy