Tiskové zprávy

Končí nepřetržitá výluka na trati Plzeň – Cheb, cestující už nemusí přestupovat do autobusů

29.4.2011 - 14:30

V sobotu 30. dubna večer skončí nepřetržitá výluka na trati Plzeň – Cheb. Stavbaři ukončili práce na posledním úseku 3. železničního koridoru mezi stanicemi Stříbro – Planá u Mariánských Lázní. Přestane platit výlukový jízdní řád a cestující už nebudou muset přestupovat do spojů náhradní autobusové dopravy. Od 1. května 2011 začne platit jízdní řád zveřejněný v jeho knižním vydání v celostátní i regionální verzi.

Zprovoznění celé trati z Plzně do Chebu přinese zkrácení cestovního času a především pohodlí klidné jízdy v porovnání se starým stavem traťového svršku.

České dráhy plánují v nadcházejícím období posílení rychlíkových souprav o jeden vůz 2. třídy. Dochází také ke změnám poskytovaných služeb, především při přepravě jízdních kol. V uplynulých letech byla možná přeprava kol v rychlících pouze s povinnou rezervací, v současnosti je tato rezervace sice možná, ale již není povinná. To jistě přivítá řada cykloturistů. Na zmíněné trati se budou také postupně nasazovat tzv. humanizované vozy. Nová trať umožňuje i provoz naklápěcích skříní železničních vozidel typu Pendolino.

Při příležitosti ukončení prací na koridoru a také v rámci zahájení lázeňské sezóny 2011 v Mariánských Lázních vypraví České dráhy v sobotu 14. května vlak Pendolino z Prahy hlavního nádraží přes Plzeň do Mariánských Lázní. Pendolino vyjede z Prahy hl.n. v 7:28, do Plzně hl.n. přijede v 9:07 a odjede v 9:10. Do Mariánských Lázní přijede v 10:13 hod. Pro zájemce přímo v Mariánských Lázních je připravena jízda do Chebu a zpět. Ve vlaku platí standardní tarify ČD, k jízdence z Prahy do Mariánských Lázní a zpět je nutná povinná místenka, jejíž cena je 0 Kč.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy