Tiskové zprávy

V prvním čtvrtletí hospodařily České dráhy se ziskem

25.5.2011 - 10:39

Národnímu dopravci se přes dramatický růst cen vstupů daří udržet hospodaření v zisku. Plní tak podnikatelský plán nastavený pro letošní rok. V prvním čtvrtletí firma vykázala zisk + 6 milionů korun (dle českých účetních standardů) a provozní výsledek hospodaření bez započítání odpisů (EBITDA) dosáhl výše 502 milionů korun.

„Díky snížení režijních a osobních nákladů jsme dokázali vykrýt zvýšené ceny nafty, elektřiny i zdražení poplatků za používání dopravní cesty,“ vysvětluje generální ředitel Českých drah Petr Žaluda a pokračuje: „Doplácíme například na boom ve výstavbě slunečních elektráren, což způsobuje zdražení distribuce elektřiny. Nepokoje na Blízkém východě naopak zvýšily cenu nafty až o 3 koruny a padesát haléřů na litru. Jen nafta a elektřina nás tak vyšly za první kvartál o 41 milionů dráž než loni!“ Dalších 54 milionů navíc zaplatily České dráhy za dopravní cestu a o 98 milionů víc stály opravy a údržba vozidel.

Přesto je hospodářský výsledek Českých drah za první tři měsíce o 4 miliony lepší než loni. Je to zejména díky tržbám z osobní přepravy, kde podnik zaznamenal meziroční nárůst o 85,5 milionu korun.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy