Tiskové zprávy

V zahraničí budou stávkovat, cestující mohou mít komplikace při cestě do Polska a Bavorska

16.8.2011 - 15:27

České dráhy upozorňují na možné komplikace při cestách do Polska a Bavorska regionálními spoji. Ve středu 17. srpna se uskuteční stávka polských železničářů společnosti PKP Przewozy regionalne a v závěru týdne mohou do stávky vstoupit někteří strojvedoucí v Bavorsku.

Stávka v Polsku 17. srpna

Dne 17.srpna 2011 vstoupí do stávky zaměstnanci polského dopravce PKP Przewozy regionalne. Stávka bude trvat 24 hodin, tedy po celý den. Omezeny budou v době stávky regionální vlaky v Polsku a v blízkém příhraničí, které provozuje tento dopravce. Stávkou nebudou omezeny jakékoli vlaky kategorie R a EC (přes přechod Bohumín - Petrovice u Karviné / Zebrzydowice). Tyto vlaky pojedou podle plánovaných jízdních řádů. 

V souvislost se stávkou byla přijata tato opatření pro mezinárodní vlaky mezi ČR a Polskem:

1) Vlaky Pardubice - Ústí nad Orlicí - Letohrad - Klodsko

a) Vlaky Sp 1665 a Sp 1669 (Pardubice hl.n. - Klodzko Gl.), Os 15121 a Os 15123 (Ústí nad Orlicí - Klodzko Gl.) ukončí dne 17.srpna 2011 mimořádně jízdu ve stanici Lichkov, v úseku Lichkov - Klodzko Gl. budou vlaky odřeknuty, náhrada nebude organizována.

b) Vlaky Sp 1664 (Klodzko Gl. - Pardubice hl.n.) Sp 1666 (Klodzko Gl. - Pardubice hl.n.), Os 15120 a Os 15122 (Klodzko Gl. - Ústí nad Orlicí) pojedou dne 17.srpna 2011 mimořádně pouze v úseku Lichkov - Ústí nad Orlicí, případně Pardubice hl.n. (vlaky Sp 1664 a Sp 1666). V úseku Klodzko Gl. - Lichkov budou vlaky odřeknuty, náhrada nebude organizována.

2) Bohumín - Chalupki - Wroclaw/Katowice

a) Vlaky Os 3350 a Os 3351 (Bohumín - Katowice a zpět) pojedou dne 17.srpna 2011 mimořádně pouze v úseku Bohumín - Chalupki a zpět, v úseku Chalupki - Katowice a zpět budou vlaky odřeknuty, náhrada nebude organizována.

b) Vlaky Os 3352 a Os 3357 (Bohumín - Wroclaw Gl. a zpět) pojedou dne 17.srpna 2011 mimořádně pouze v úseku Bohumín - Chalupki a zpět, v úseku Chalupki - Wroclaw Gl. a zpět budou vlaky odřeknuty, náhrada nebude organizována.

Doprava do Bavorska může být omezena od konce týdne   

V závěru týdne není vyloučena také opětovná stávka části strojvedoucích v Bavorsku. Tato stávka se může dotknout především rychlíků z Prahy do Mnichova a Norimberka. Proto žádáme cestující, kteří plánují svou cestu z Čech do Bavorska v závěru tohoto nebo v příštím týdnu, aby věnovali zvýšenou pozornost informacím o mimořádnostech a před cestou si ověřili, zda nedošlo k omezení jízdy jejich plánovaného spoje v důsledku stávky v Bavorsku.

Informace o omezeních dopravy do Polska i o případných omezeních do Bavorska jsou k dispozici na webu Českých drah na adrese www.cd.cz/omezeniprovozu.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy