Tiskové zprávy

České dráhy zavedou přímé spojení do Kodaně

10.10.2011 - 12:07

České dráhy ve spolupráci s DB AutoZug zavedou od prosincové změny jízdního řádu nové noční komfortní spojení Prahy a Kodaně. Denně bude obě města spojovat přímý lůžkový vůz Českých drah a lehátkový vůz DB AutoZug. Spojení bude zajištěno v kategorii komfortních nočních vlaků EuroNight / CityNightLine (EN / CNL) a v úseku mezi Prahou a Berlínem budou zařazeny ve vlaku EN Phoenix.     

Spoj bude odjíždět z Prahy večer v 18:29 hod. a do Kodaně přijede druhý den dopoledne v 10:07 hod. Opačným směrem bude z Kodaně odjíždět obvykle v 18:10 hod. a do Prahy přijede v 9:26 hod. Kromě Kodaně obslouží spojení i další místa na severu Německa a v Dánsku, např. Flensburg, Padborg, Kolding s přípojem do Aarhusu nebo Odense.   

Cestující budou mít k dispozici moderní lůžkový vůz Českých drah, který nabízí oddíly pro jednoho až tři cestující, včetně komfortních oddílů se samostatným WC a sprchou. Cestující z běžných oddílů mohou využít WC a sprchu na kraji vozu. Samozřejmostí je klimatizace nebo elektrické zásuvky pro napájení drobné elektroniky v oddílech cestujících. Systém WC je uzavřený, a tak ho mohou cestující využít kdykoli během cesty. Ničím nerušený pobyt v lůžkovém voze je zajištěn systémem vnitřního a vnějšího uzamykání oddílů. Součástí lůžkového příplatku je taktéž snídaně podávaná přímo do vašeho kupé. Klimatizovaný lehátkový vůz bude provozovat společnost DB AutoZug a nabídne klasické oddíly se čtyřmi nebo šesti lehátky.     

Vedle standardní nabídky jízdenek budou na této lince k dispozici také známé zvýhodněné nabídky SparNight v ceně od 49 EUR za lehátkový vůz, od 69 EUR v lůžkovém voze kategorie economy a v lůžkovém voze 1. třídy (deluxe) pak od 99 EUR.   

Praha a Kodaň měly přímé vlakové spojení již v první polovině 90. letech. Tehdy ho zajišťovaly dánské železnice svými vozy na denním rychlíku Neptun. Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy