Tiskové zprávy

Končí ČD Promo na Hradec a Brno, od pondělka vyhlásí České dráhy novou akci

21.10.2011 - 12:13

Akční nabídky ČD Promo na relacích Praha – Hradec Králové a Praha – Brno, které národní dopravce vyhlásil 3. října, v neděli končí. Výhodné ceny jízdenek přilákaly do vlaků o desítky procent více cestujících, což se pozitivně odrazilo na tržbách. České dráhy chtějí do vlaků přilákat cestující hlavně na trase Praha – Brno, kde železnici konkuruje dálnice. Od pondělka proto vyhlásí na této relaci novou akční nabídku.

„Chceme oslovit nové zákazníky, kteří zatím dávají přednost jízdě pokratší dálnici, a udržet si je. Kromě akčních cenových nabídek proto připravujeme případné posílení spojení mezi Brnem a Prahou. Posílíme stávající vlaky nebo vypravíme i zcela nové. Nabízíme alternativu řidičům, kteří se tak mohou vyhnout komplikacím kvůli opravě dálnice D1,“vysvětluje náměstek generálního ředitele pro osobní dopravu ČD Antonín Blažek. „Právě na spoje vyšší kvality mezi moravskou metropolí a Prahou nasazujeme v současné době ty nejkvalitnější vozy s klimatizací, uzavřeným systémem toalet a se zásuvkami.“ Oslovení nových zákazníků mezi Prahou a Brnem věnují České dráhy zvýšenou pozornost delší dobu. Akční cenové nabídky tu dopravce vyhlašuje pravidelně již několik let, ČD Promo v podobném rozsahu naposledy letos na jaře. Od loňského roku mohou také využívat cestující výrazné slevy na místenky v Pendolinech.

Výhodné jízdenky z Prahy do Brna a opačně si lze od pondělí 24. října koupit přes eShop na www.cd.cz/eshop nebo v pokladnách ČD v Praze a v Brně. Nabídka platí pouze pro cesty mezi Brnem a Prahou.

Jízdenky ČD Promo Praha – Brno od 24. října 2011
relace
obyčejná/zákaznická
žákovský průkaz 15 – 26 let obyčejná/zákaznická
Praha – Brno
200/170
140/125 Kč

Ještě zajímavější a cenově výhodnější nabídkou jsou oblíbené jízdenky SporoTiket Česko, které si lze přímo zakoupit v jízdenkovém automatu v železniční stanici nebo v předprodeji u pokladních přepážek ČD (nejpozději však den před odjezdem) nebo si ji dopředu rezervovat a zaplatit přes eShop ČD a následně kdykoliv vyzvednout u pokladny nebo z automatu před vlastním použitím. Jejich kontingent je ale omezený.

SporoTikety* ČD pro relaci Praha – Brno
relace
SporoTiket obyčejný/zákaznický (s In-kartou)
CÚ I
CÚ II
CÚ III
Praha – Brno
170/150 Kč
180/160 Kč
190/170 Kč

 *Jízdenky SporoTiket lze zakoupit ve třech cenových úrovních:

  • v I. cenové úrovni (CÚ I) jsou jízdenky nejlevnější a zakoupit je lze v předprodeji až 2 měsíce před odjezdem, nejpozději však 7 dní před odjezdem;
  • v II. cenové úrovni (CÚ II) jsou jízdenky dražší a jejich prodej je zahájen po vyprodání jízdenek I. cenové úrovně, nejpozději však 6 dní před odjezdem; prodej je ukončen nejpozději 3 dny před odjezdem;
  • v III. cenové úrovni (CÚ II) jsou jízdenky nejdražší a jejich prodej je zahájen po vyprodání jízdenek II. cenové úrovně, nejpozději však 2 dny před odjezdem; prodej je ukončen ve 23.59 hod. dne odjezdu nebo vyprodáním jízdenek.


Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy