Tiskové zprávy

České a polské dráhy podepsaly memorandum o spolupráci

26.4.2012 - 11:32

Zástupci Českých drah a PKP Intercity dnes podepsali memorandum o spolupráci. Obě strany deklarovaly společný zájem na zlepšování přepravní nabídky a služeb včetně jejich propagace. Na základě memoranda vznikne společná pracovní skupina, která bude projekty připravovat a koordinovat.

České dráhy a PKP Intercity spolupracují na provozu pěti párů mezistátních dálkových vlaků, tří denních a dvou nočních, spojujících Českou republiku a Polsko. Jedná se například o spoje EuroCity Praha, Polonia nebo Sobieski. Návrh nového jízdního řádu 2012/2013 pak počítá s rozšířením počtu spojů o další dva páry denních vlaků.

Mezi Polskem a Českou republikou lze výhodně cestovat díky nabídce ČD – PKP MOST, kdy je cestujícím poskytována 40% sleva u jednotlivců a 50% sleva u skupin z mezinárodního jízdného na zpáteční jízdenky. Již tradičně nejvýhodnější nabídkou je SporoTiket Evropa, kdy České dráhy na svém eShopu nabízí zvýhodněné jízdenky z Prahy do Varšavy s cenou již od 481 Kč (19 EUR) v jednom směru.

V uplynulých dvou desetiletích se oběma společnostem podařilo výrazně zrychlit spojení hlavních měst. Zatímco v roce 1992 trvala téměř osmisetkilometrová cesta mezi Prahou a Varšavou nočním rychlíkem Silesia více než 10 hodin, v současnosti urazí spoj EuroCity Praha tuto vzdálenost přibližně o 2 hodiny rychleji. Vlak přitom dosahuje na území obou států maximální rychlosti 160 km/h a průměrná rychlost včetně zastávek a pomalejších úseků je přibližně 93 km/h. Další zkrácení cestovních časů mezi Prahou a Varšavou závisí na modernizaci železniční infrastruktury. Na vybraných úsecích by pak mohly mezinárodní vlaky jezdit až dvousetkilometrovou rychlostí.              Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy