Tiskové zprávy

Jízdy zvláštních vlaků a oslavy v Jindřichově Hradci připomenou 125 let trati Jihlava – Veselí nad Lužnicí

6.6.2012 - 13:16

„Štokr“ nebo „Šlechtična“ – to jsou názvy lokomotiv, které budou k vidění v sobotu 9. června v Jindřichově Hradci. Setká se zde několik nostalgických a zvláštních vlaků, protože  Jindřichův Hradec se stane centrem  oslav 125 let trati Jihlava – Veselí nad Lužnicí.

Z Českých Budějovic vyjede v 9:00 hod. zvláštní rychlík Nežárka v čele s lokomotivou 556.506, přezdívanou "Štokr" či "Bugatka". Zvláštní spěšný vlak vyjede také z Jihlavy v 8:36 s lokomotivou 475.101, která nese přezdívku "Šlechtična". Oba spoje zamíří do centra oslav – do Jindřichova Hradce. Tam budou k vidění parní lokomotivy různého rozchodu, výstava historie železnice, modelové kolejiště, bude možné navštívit pracoviště v železniční stanici Jindřichův Hradec, zájemci se mohou svézt Regionovou v obvodu stanice Jindřichův Hradec nebo shlédnout výstavu hasičské techniky. Děti se mohou těšit na Vláček Hráček, kino na kolejích nebo nafukovací hrad. Oslavy jsou nabité vším, co se vztahuje k dopravě na kolejích včetně výstavy historie železnice a modelového kolejiště.

Po půl dvanácté se ozvou slavnostní salvy a starosta města Jindřichova Hradce předá zástupcům železnice klíče od města. Po cca dvouhodinovém programu se zájemci můžou vydat parními vlaky na výlet do Horní Cerekve či do Veselí nad Lužnicí. Tyto vlaky budou zastávkové. Je možné se svézt úzkololejnou železnicí nebo navštívit některou ze zajímavosti v Jindřichově Hradci.

Celodenní (platí pro všechny parní vlaky)

  • rodinné: 500 Kč (platí pro max. 2 dopělé a 3 děti do 15 let, nebo 2 děti do 18 let)
  • základní: 200 Kč
  • dětské: 100 Kč (děti 6-15 let)

Úsekové jízdné (výhodné pro krátké výlety)

  • rodinné: 300 Kč (platí pro max. 2 dopělé a 3 děti do 15 let, nebo 2 děti do 18 let)
  • základní: 100 Kč
  • dětské: 50 Kč (děti 6-15 let)
Úsekové jízdné platí pro jednu jízdu tam i zpět v úsecích:
  • Veselí nad Lužnicí – Jindřichův Hradec
  • Veselí nad Lužnicí – Horní Cerekev
  • Jihlava – Horní Cerekev
  • Veselí nad Lužnicí – České Budějovice


Děti do 6 let pojedou zdarma.

Rezervace: V parním rychlíku Nežárka ve směru České Budějovice - Jindřichův Hradec je zavedena povinná rezervace míst. Zpět do Českých Budějovic nebude rezervace vyžadována. Rezervaci pro parní rychlík Nežárka získáte na tel.: 972 544 691, popř. na e-mailu jiznicechy@cd.cz.

Více informací včetně je k dispozici na www.cd.cz/jiznicechy, www.cd.cz/vysocina a www.jhmd.cz. Jízdní řády zvláštních vlaků naleznete zde.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy