Tiskové zprávy

„Jízdenka na léto“ - 14 dnů neomezeného cestování vlaky ČD za 990 korun!

18.6.2012 - 10:54

Letní cestování bude pro zákazníky ČD výrazně levnější. Pro všechny držitele In-karet ČD s platnou aplikací a pro držitele studentských průkazů ISIC připravil národní dopravce speciální prázdninovou nabídku. „Jízdenka na léto“ za 990 korun jim umožní dva týdny neomezeně cestovat po České republice. Kdo ještě nemá In-kartu, může si za 150 korun pořídit tříměsíční In-kartu se slevou IN 25 START a díky ní letní nabídku také využít.

„Jízdenku na léto“ si lze koupit na vybrané dva týdny v období mezi 1. červencem a 31. srpnem. Platí ve 2. vozové třídě všech vlaků Českých drah.Jízdenku na léto ocení zejména mladí lidé, kteří vyrazí na toulky po republice. Doklad je totiž výhodnou alternativou k jízdenkám na delší vzdálenost a k jednodenní síťové jízdence ČD Net za 550 korun. Pokud cestující vyrazí např. z Prahy do Mikulova na Moravě, vyjde je zpáteční jízdenka IN 25 při cestě přes Břeclav na 620 korun (cestující bez In-karty vyjde obyčejná zpáteční jízdenka na 827 korun). Za cenu jen o málo vyšší si však mohou pořídit Jízdenku na léto a cestovat 2. třídou vlaků Českých drah nejen do Mikulova a zpět, ale i na libovolné další výlety, které uskuteční během čtrnáctidenní platnosti jízdenky. Předprodej bude zahájen 29. června.

Držitelé průkazů ISIC, kteří si „Jízdenku na léto“ zakoupí, si navíc mohou od 20. srpna v rámci speciální akce koupit In-kartu ČD se slevou. Podrobnosti budou zveřejněny během léta.

Podmínky „Jízdenky na léto“

1. Nepřenosná síťová jízdenka pro jednu osobu umožňuje po dobu své platnosti neomezený počet jízd všemi vlaky ČD ve 2. vozové třídě. Určena je držitelům In-karty s jakoukoliv platnou zákaznickou aplikací nebo držitelům platné mezinárodní studentské karty ISIC (vydané v ČR i v zahraničí).

1.1. Jednorázový doplatek do 1. vozové třídy se k jízdence vypočte jako rozdíl mezi 1. a 2. vozovou třídou jízdného, na které cestující prokáže nárok, a to za úsek, ve kterém 1. vozovou třídu skutečně použil.

1.2. Na jízdence je uvedeno příjmení cestujícího a číslo průkazu, ke kterému byla vydána. Za platnou bude jízdenka při kontrole jízdních dokladů uznána pouze tehdy, pokud k ní cestující předloží doklad na ní uvedený a všechny údaje budou souhlasit.

1.3. Pokud cestující k jízdence nepředloží průkaz (In-kartu nebo kartu ISIC), jehož číslo je na ní uvedeno, nebo nebudou souhlasit všechny údaje potřebné pro kontrolu, zaplatí cestující za danou jízdu jízdné, na které prokáže nárok.

2. Jízdenka platí po dobu vybraných dvou týdnů v období 1. 7. až 31. 8. 2012.

2.1. Předprodej jízdenky bude zahájen 29. 6. 2012, první den platnosti může být nejdříve 1. 7. 2012

3. Platnost jízdenky je 14 po sobě jdoucích dnů, tedy například jízdenka zakoupená s prvním dnem platnosti 5. 7. platí do 18. 7. 2012.

3.1. Platnost jízdenek s prvním dnem platnosti 19. – 30. 8. 2012 se postupně zkracuje tak, aby poslední den platnosti byl 31. 8. 2012, přičemž cena jízdenky se nesnižuje.

3.2. Jízdenku s prvním dnem platnosti 31. srpna 2012 již nelze zakoupit (cestující může využít nabídky jednodenní jízdenky ČD Net).

4. Cena jízdenky je 990 Kč.

5. Jízdenku lze zakoupit pouze u pokladní přepážky ČD jako elektronicky tištěný doklad ze zařízení UNIPOK.

7. Při zakoupení jízdenky se přiznává zvýhodnění (sleva 3 %) v rámci bonusového programu.

8. Ostatní podmínky dle Smluvních přepravních podmínek Českých drah pro veřejnou drážní osobní dopravu a Tarifu Českých drah pro vnitrostátní přepravu cestujících a zavazadel platí v plném rozsahu.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy