Tiskové zprávy

Na EURO do Varšavy vyjedou dva zvláštní vlaky

18.6.2012 - 13:50

Pro cestu na čtvrtfinálové střetnutí Česká republika – Portugalsko ve Varšavě mohou fanoušci využít nejen pravidelné vlaky Českých drah, ale také dva zvláštní spoje. Jeden vyrazí z Prahy přes Pardubice a Olomouc (Karel Poborský), druhý pak z Brna přes Ostravu (Karel Dobiáš). Přesný jízdní řád se aktuálně připravuje a bude zveřejněn co nejdříve na www.vlakemnaeuro.cz.

Předpokládaný odjezd souprav bude po šesté hodině ráno z Prahy a po deváté hodině ráno z Brna, zpět z Varšavy vlaky vyrazí cca 2 hodiny po zápasu. Cesta potrvá asi 10 hodin. Ve vlaku z Prahy bude pro fanoušky 670 míst, v soupravě z Brna pak 720 míst. Jízdní doklady budou po dnešní dvanácté hodině v prodeji na eShopu ČD. Cena zpáteční jízdenky s místenkou je z Prahy 1290 Kč, z Brna 1190 Kč a z Ostravy 990 Kč.
 
Občerstvení ve vlacích bude zajištěno formou minibaru, na bezpečnost budou dohlížet společné hlídky policistů a pracovníků bezpečnostní agentury ČD. Před odjezdem vlaku z Prahy bude na nástupišti autogramiáda mistra Evropy Karola Dobiáše. Na palubě vlaku z Prahy budou probíhat oblíbené tipovací soutěže, kterých se již zúčastnilo 1200 fanoušků. Soutěžit se bude o digitální fotoaparát a fotbalové fanouškovské předměty - šály apod.

Do Varšavy jezdí i pravidelné spoje Českých drah a PKP. Patří mezi ně vlaky EuroCity Sobieski z Rakouska přes Břeclav (odj.9:10 hod.), Přerov (odj.10:08 hod. a Ostravu hl. n. (odj.10:59 hod.) s příjezdem do Varšavy v půl čtvrté odpoledne nebo spoj EuroCity Praha z Prahy (odj.10:17 hod) přes Pardubice (odj.11:20 hod), Olomouc hl. n. (odj.12:44 hod) a Ostravu hl. n. (odj.13:49 hod.) s příjezdem do Varšavy večer v půl sedmé. Pravidelné spoje lze využít i v pátek 22. června k návratu do ČR. Spoje EuroCity z Varšavy přes Ostravu, Přerov a Břeclav odjíždí ráno v 6:13 hod. a do Prahy v 9:08 hod. V pravidelných vlacích platí obvyklé mezinárodní jízdenky a slevy. Upozorňujeme, že vlaky jsou v Polsku povinně místenkové a cestující do a z Polska musí mít v těchto spojích vždy rezervaci.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy