Tiskové zprávy

V sobotu začne jezdit nový ranní spoj z Volar do Nového Údolí, navazuje na něj autobus a vlak až do německého Pasova

27.6.2012 - 11:52

Osobní vlak v 7:22 hod. z Volar do Nového Údolí začne jezdit v sobotu 30. června. Do cílové stanice přijede v 7:47 hod. a od něj pojede autobusový přípoj do stanice Waldkirchen, kde je možné přestoupit na pravidelný vlak společnosti Ilztalbahn až do Pasova. Spoj bude jezdit vždy v sobotu a v neděli po oba prázdninové měsíce až do neděle 2. září. Nově je tak možné strávit v Pasově celý den a večer se vrátit vlakem zpět do ČR.

Díky spolupráci mezi Českými dráhami a železnicí Ilztalbahn bylo dosaženo dohody o vzájemném uznávání jízdenek ČD v Bavorsku a jízdenek ITB v ČR. Pro rok 2012 můžou cestující použít tyto jízdenky Českých drah:

Sport Karta Vltava–Dunaj a Sport Karta+ Vltava–Dunaj: Nejvýhodnější nabídka pro cestování v Bavorsku, v ČR i v Rakousku. Na železnici Ilztalbahn jsou uznávány všechny varianty těchto jízdenek. Jízdenky platí ve vlacích ITB na trati Passau Hbf – Waldkirchen – Freyung. Dále jsou uznávány i v návazném busu Waldkirchen – Haidmühle Grenze (Nové Údolí). S jízdenkou Sport Karta Vltava–Dunaj lze cestovat 4 dny nejen v Bavorsku, ale i po vybraných tratích v ČR a Rakousku. Cena začíná již na 258 Kč (10 EUR) pro jednu osobu.

SONE+: Víkendová jízdenka pro rodiny s dětmi. Platí buď v sobotu, nebo v neděli pro 2 dospělé a max. 3 děti do 15 let. Jízdenka SONE+ region Jihočeský stojí pouhých 225 Kč. V Bavorsku platí ve stejném rozsahu jako výše uvedené jízdenky Sport Karta Vltava–Dunaj.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy