Tiskové zprávy

České dráhy nabídnou další jízdenky ČD Promo

27.8.2012 - 14:45

V pondělí 3. září začnou České dráhy nabízet zákazníkům nové jízdenky v rámci akčních nabídek ČD Promo. K dosavadním jízdenkám mezi Prahou a Ostravskem, Zlínskem nebo Brnem přibydou nové nabídky z Brna do Zlína, Olomouce, Prostějova a Uherského Hradiště a také z Prahy do Hradce Králové nebo Plzně, respektive v opačném směru.

Jízdenky ČD Promo v těchto relacích si mohou cestující koupit jako obyčejné (bez In-karty se zákaznickou aplikací) nebo zákaznické (k In-kartě se zákaznickou aplikací). Prodej jízdenek ČD Promo v těchto nových relacích zahájí dopravce 3. září 2012, poté bude možný standardní předprodej.

Akce ČD Promo vyhlašují České dráhy na relacích, kde cítí potenciál získat nové zákazníky a podpořit zájem o cestování vlakem.

Ceník nových nabídek ČD Promo z / do Brna od 3. září 2012
(ceny v Kč)
kategorie
cestujícího
Brno – Zlín
Brno –Olomouc
Brno – Uh. Hradiště
Brno –
Prostějov
obyčejná / zákaznická
cestující nad 15 let
110 / 90
100 / 80
90 / 75
80 / 70
důchodce (podle čl. 200–202 TR10)
90 /
80 /
75 /
70 /
žák 15–26 let
80 / 65
75 / 60
65 / 60
60 / 55
dítě do 15 let
55 / 45
50 / 40
45 / 40
40 / 35
ZTP, ZTP/P
30 / 25
25 / 20
25 / 20
20 / 20
 
Ceník nových nabídek ČD Promo z / do Prahy od 3. září 2012
(ceny v Kč)
kategorie cestujícího
Praha – Hr. Králové
Praha – Plzeň
obyčejná / zákaznická
cestující nad 15 let
100 / 80
100 / 80
důchodce (podle čl. 200–202 TR10)
80 /
80 /
žák 15–26 let
75 / 60
75 / 60
dítě do 15 let
50 / 40
50 / 40
ZTP, ZTP/P
25 / 20
25 / 20

Zpáteční jízdenka má dvojnásobnou cenu jízdenky jednosměrné.

Podmínky akčních nabídek ČD Promo

Při jízdě oklikou (po jiné trase, než je uvedeno u jednotlivých nabídek), doplatí cestující rozdíl mezi jízdným po delší trase, na které prokáže nárok, a cenou předložené jízdenky ČD PROMO.

V 1. vozové třídě lze jízdenku ČD Promo použít ve spojení s časovým doplatkem do 1. třídy na kartě nebo lze doplatit rozdíl mezi jízdným v 1. třídě, na které cestující prokáže nárok, a cenou předložené jízdenky ČD Promo v celé trase na ní uvedené. Při použití 1. třídy v části trasy není doplatek možný, cestující zaplatí v takovém úseku jízdné 1. třídy, na které prokáže nárok.

ČD Promo Brno – Zlín

 • Jízdenku ČD Promo Brno – Zlín lze zakoupit jako jednoduchou nebo zpáteční do 2. vozové třídy, znějící výhradně ze stanice Brno hl. n. do stanic Zlín střed nebo Otrokovice a zpět.
 • Prodej jízdenek ČD Promo Brno – Zlín je možný na eShop ČD, prostřednictvím služby TeleTiket a u pokladních přepážek ČD ze zařízení UNIPOK ve všech železničních stanicích začínajících názvem Brno a v železničních stanicích Chrlice, Zlín střed a Otrokovice s tím, že v Brně a Chrlicích lze zakoupit i jízdenky pro směr do Brna a ve Zlíně a Otrokovicích pro směr z Brna.
 • Jízdenka platí na trasách Brno hl.n. – Břeclav – Otrokovice – Zlín střed a zpět, Brno hl.n. – Bzenec – Moravský Písek – Otrokovice – Zlín střed a zpět nebo Brno hl.n. – Kojetín / Kroměříž / Přerov – Hulín – Otrokovice – Zlín střed a zpět.

ČD Promo Brno – Olomouc

 • Jízdenku ČD Promo Brno – Olomouc lze zakoupit jako jednoduchou nebo zpáteční do 2. vozové třídy, znějící výhradně ze stanice Brno hl.n. do stanice Olomouc hl.n. přes Prostějov hl.n. a zpět.
 • Prodej jízdenek ČD Promo Brno – Olomouc je možný na eShop ČD, prostřednictvím služby TeleTiket a u pokladních přepážek ČD ze zařízení UNIPOK ve všech železničních stanicích začínajících názvem Olomouc, Brno a v železniční stanici Chrlice s tím, že v Brně (a Chrlicích) lze zakoupit i jízdenky pro směr Olomouc – Brno a v Olomouci pro směr Brno – Olomouc.
 • Tato jízdenka neplatí ve vlacích jedoucích přes Přerov, Českou Třebovou nebo Břeclav.

ČD Promo Brno – Uherské Hradiště

 • Jízdenku ČD Promo Brno – Uherské Hradiště lze zakoupit jako jednoduchou nebo zpáteční do 2. vozové třídy, znějící výhradně ze stanice Brno hl.n. do stanic Uherské Hradiště nebo Staré Město u Uherského Hradiště a zpět.
 • Prodej jízdenek ČD Promo Brno – Uherské Hradiště je možný na eShop ČD, prostřednictvím služby TeleTiket a u pokladních přepážek ČD ze zařízení UNIPOK ve všech železničních stanicích začínajících názvem Brno a v železničních stanicích Chrlice, Uherské Hradiště a Staré Město u Uherského Hradiště s tím, že v Brně a Chrlicích lze zakoupit i jízdenky pro směr do Brna a v Uherském Hradišti a Starém Městě u Uherského Hradiště pro směr z Brna.
 • Jízdenka platí na trasách Brno hl. n. – Břeclav – Staré Město u Uherského Hradiště – Uherské Hradiště a zpět, Brno hl. n. – Veselí nad Moravou – (Kunovice) – Uherské Hradiště – Staré Město u Uherského Hradiště a zpět nebo Brno hl. n. – Bzenec – Moravský Písek – Staré Město u Uherského Hradiště – Uherské Hradiště a zpět.

ČD Promo Brno – Prostějov

 • Jízdenku ČD Promo Prostějov lze zakoupit jako jednoduchou nebo zpáteční do 2. vozové třídy, znějící výhradně ze stanice Brno hl.n. do stanice Prostějov hl.n. přes Vyškov na Moravě a zpět.
 • Prodej jízdenek ČD Promo Prostějov je možný na eShop ČD, prostřednictvím služby TeleTiket a u pokladních přepážek ČD ze zařízení UNIPOK ve všech železničních stanicích začínajících názvem Prostějov, Brno a v železniční stanici Chrlice s tím, že v Brně (a Chrlicích) lze zakoupit i jízdenky pro směr Prostějov – Brno a v Prostějově pro směr Brno – Prostějov.
 • Tato jízdenka neplatí ve vlacích jedoucích přes Českou Třebovou / Přerov a Olomouc.

ČD Promo Praha – Hradec Králové

 • Jízdenku ČD Promo Hradec Králové lze zakoupit jako jednoduchou nebo zpáteční do 2. vozové třídy, znějící výhradně ze stanice Praha hl.n. nebo Praha-Vysočany do stanice Hradec Králové hl.n. přes Poděbrady a zpět.
 • Prodej jízdenek ČD Promo Hradec Králové je možný na eShop ČD, prostřednictvím služby TeleTiket a u pokladních přepážek ČD ze zařízení UNIPOK (nelze vydat jako psaný doklad) ve všech železničních stanicích začínajících názvem Praha nebo Hradec Králové s tím, že v Hradci Králové lze zakoupit i jízdenky pro směr Praha – Hradec Králové a v Praze pro směr Hradec Králové – Praha.
 • Tato jízdenka neplatí ve vlacích jedoucích přes Pardubice hl.n.

ČD Promo Praha – Plzeň

 • Jízdenku ČD Promo Plzeň lze zakoupit jako jednoduchou nebo zpáteční do 2. vozové třídy, znějící výhradně ze stanice Praha hl. n. nebo Praha-Smíchov do stanice Plzeň hl.n. přes Karlštejn a Chrást u Plzně a zpět.
 • Prodej jízdenek ČD Promo Plzeň je možný na eShop ČD, prostřednictvím služby TeleTiket a u pokladních přepážek ČD ze zařízení UNIPOK (nelze vydat jako psaný doklad) ve všech železničních stanicích začínajících názvem Praha nebo Plzeň s tím, že v Plzni lze zakoupit i jízdenky pro směr Praha – Plzeň a v Praze pro směr Plzeň – Praha.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy