Tiskové zprávy

Výhodné parkování pro zákazníky ČD u pražského hlavního nádraží

4.9.2012 - 12:26

Zákazníci Českých drah od začátku září výrazně ušetří na parkovném v bezprostřední blízkosti pražského hlavního nádraží. Dopravce ve spolupráci s provozovatelem Garáží Slovan ve Wilsonově ulici přichystali výhodné sazby parkovného pro cestující, kteří využijí k cestě z Prahy hl.n. vlak ČD. Cena závisí na typu jízdního dokladu nebo zákaznické karty, kterými se cestující prokáží při placení u pokladny v parkovacím domě, v každém případě je ve srovnání s běžným parkovným výrazně nižší. Například cestující, který pojede na dvoudenní služební cestu vlakem ČD z Prahy do Ostravy, zaplatí s jedním z parkovacích tarifů za odstavení automobilu v Garážích Slovan 198 korun místo obvyklých 1 800 korun. Nový bonus umožňuje cenově přijatelnou variantu cestování, která kombinuje parkování přímo u nádraží s cestováním vlaky Českých drah.

Tato služba je určena speciálně zákazníkům ČD, kteří cestují ze stanice Praha hl.n. K dispozici jsou dva cenové tarify, které se odvíjejí od délky trasy nebo od jízdního dokladu. Po uskutečněné cestě vlakem ČD se cestující prokáže jakýmkoliv jízdním dokladem ČD na ruční pokladně v Garážích Slovan. Nabídka platí pro jízdenky s výchozí stanicí Praha hl.n. a se shodným datem parkování. V případě parkování déle než 24 hodin je třeba se prokázat jízdenkou s datem odjezdu i s datem příjezdu vlaku. Nabídka platí od 3. září 2012.

 • Tarif A pro celodenní parkování – 99 Kč/den (obvyklá cena 900 Kč/den)

Tento tarif je určen cestujícím ČD s  jízdními doklady IN Business, IN 100, SONE+, ČD Net, mezinárodní jízdenkou nebo jakýmkoliv jízdním dokladem, u kterého je patrné, že cestující jel vlakem ČD více než 200 km v jednom směru.

Při využití In-karty s aplikací IN Business nebo IN 100 je nutné se prokázat zároveň druhým dokladem, na kterém bude potvrzena délka platnosti aplikace na kartě. Tento doklad „Potvrzení o platnosti In-karty“ získá cestující buď na portálu https://moje.inkarta.cz (po zadání čísla In-karty a hesla se zobrazí informace o In-kartě, které stačí jen vytisknout) nebo u kterékoliv pokladní přepážky pražského hlavního nádraží. Při příchodu na pokladnu je nutné doložit In-kartu IN Business nebo IN 100 a na základě ověření platnosti aplikace na kartě pokladník potvrzení vydá.

 • Tarif B pro parkování na kratší dobu – hodinové sazby

Tyto sazby platí s libovolnou jízdenkou ČD nebo s kartami IN Business a IN 100 (s příslušným potvrzením o délce platnosti aplikace na kartě):

 • 20 Kč/hod. za prvních 8 hodin
 • 10 Kč/hod. za dalších 16 hodin

Postup k uplatnění výhodných sazeb parkovného v Garážích Slovan

 1. Při vjezdu do Garáží Slovan (dále jen „garáže“) klient odebere parkovací lístek z výdejového stojanu.
 2. Klient zaparkuje na libovolném nerezervovaném parkovacím místě.
 3. Při odchodu z garáží je klient povinen vzít parkovací lístek s sebou (slouží pro vstup do objektu).
 4. Při následném návratu do garáží klient nejdříve (před odjezdem) zaplatí parkovné na ruční pokladně garáží (u obsluhy garáží). V případě, že klient provede platbu v automatické pokladně, bude mu naúčtována sazba parkovného dle běžného ceníku (bez výhod ČD Parkingu).

Umístění a nabídka Garáží Slovan

 • Wilsonova 372/6, 110 00 Praha 1 (cca 100 m od stanice Praha hl. n.), GPS souřadnice: 50°4‘50,95“ s. š., 14°25‘59,301“ v. d.
 • 468 parkovacích míst ve 13 patrech objektu
 • non-stop provoz
 • moderní parkovací systém s kontrolou RZ.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy