Tiskové zprávy

Představenstvo ČD schválilo změny v řízení osobní dopravy

6.11.2012 - 15:55

Představenstvo Českých drah dnes schválilo organizační změny v uspořádání generálního ředitelství, zejména v úseku osobní dopravy. V platnost vejdou 15. listopadu 2012 a jsou dalším krokem v procesu nastavování holdingového modelu řízení Skupiny ČD a přípravy dceřiné společnosti Osobní doprava.

Současně s tím dochází k přejmenování náměstků generálního ředitele na výkonné ředitele. Řízením nově vzniklého úseku výkonného ředitele pro provoz a techniku pověřilo představenstvo generálního ředitele a předsedu představenstva dceřiné společnosti DPOV, a.s., Františka Bureše. Záměrem vedení je zefektivnění oblasti oprav a údržby kolejových vozidel a postupné sloučení těchto činností v ČD a ČD Cargo. Druhý nový úsek výkonného ředitele pro strategii a obchod bude zatím řídit člen Představenstva ČD a výkonný ředitel pro marketing a produkty Miroslav Šebeňa. Úkolem jeho úseku je zkvalitnit servis pro objednatele veřejné dopravy i pro finální zákazníky a posílit obchodní činnost.

Dosavadní náměstek pro osobní dopravu Antonín Blažek, který v souladu se změnami podal svou rezignaci,převezme vedení dceřiné společnosti Výzkumný ústav železniční, a.s.Antonín Blažek už ve funkci generálního ředitele a předsedy Představenstva VUZ působil, a to od listopadu 2005 do března 2009, kdy se stal náměstkem pro osobní dopravu Českých drah.

Zatím poslední změnou bylo jmenování dosavadního ředitele finančního odboru Petra Vohralíka do pozice výkonného ředitele pro ekonomiku. Přebírá tak kompetence Michala Nebeského, který odešel do komerční sféry. Petr Vohralík do Českých drah přišel v únoru 2009 ze City Bank.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy