Tiskové zprávy

České dráhy získaly cenu za využívání elektronických aukcí

8.11.2012 - 12:00

České dráhy, a.s., dosáhly úspěchu v oblasti centrálního nákupu.  Včera, 7. 11. 2012, byly oceněny 1. místem v kategorii Trend v soutěži FSA, a to především na základě svých výsledků během dvouletého využívání e-aukčního způsobu nakupování a díky docílení vyšší transparentnosti a výrazných úspor v oblasti veřejných zakázek. Už během nedávné konference ERPC (Sdružení specialistů nákupu provozovatelů železnic států EU) vyplynulo z diskuze, že v této oblasti jsou ČD progresivnější než německé Deutsche Bahn, francouzské SNCF, rakouské ÖBB a mnohé další významné železniční společnosti.

Odbor centrálního nákupu a logistiky od roku 2010 zrealizoval okolo 600 elektronických aukcí a vykázal úsporu více než 530 miliónů Kč.

Soutěž Fair Sourcing Awards vyhlašuje Asociace elektronických aukcí za účelem ocenit přístup a úspěchy, které díky realizaci nákupu a poptávek v tomto nástroji (u ČD konkrétně využíváme SW PROe.biz) docílily jak veřejné, tak privátní společnosti. V letošním ročníku soutěže bylo nominováno celkem 34 společností.

 


Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy