Tiskové zprávy

„Vánoční kometa“ opět zamíří z Ústí nad Labem do Drážďan

21.11.2012 - 11:00

Také v letošním roce o víkendech v době adventu bude jezdit zvláštní spoj z Ústí nad Labem do saské metropole. Návštěvníci vánočních trhů se do Drážďan dostanou spojem „Vánoční kometa“.

„Jeden pár přímých zrychlených osobních vlaků mezi stanicemi Ústí nad Labem a Drážďany letos nese oficiální název „Vánoční kometa“. Spoje využívají především návštěvníci tradičních vánočních trhů, kteří si jedou vychutnat pohádkovou atmosféru vánočně vyzdobených Drážďan,“ uvedl Daniel Jareš, ředitel Krajského centra osobní dopravy Českých drah v Ústí nad Labem. Vlak letos bude zastavovat ve stanicích Děčín hlavní nádraží, Bad Schandau a pak až v Drážďanech. Spoj pojede v současném jízdním řádu ve dnech 1., 2. a 8. prosince. V novém jízdním řádu, který začne platit v neděli 9. prosince, pojede ve dnech 9., 15., 16., 22. a 23. prosince 2012. Vlak bude odjíždět z Ústí nad Labem hlavního nádraží v 9:15 a do Drážďan na hlavní nádraží dojede v současném jízdním řádu v 10:19. Z Drážďan bude vlak odjíždět v 15:55. V novém jízdním řádu dojde k minutovým změnám: „Vánoční kometa“ přijede do Drážďan na hlavní nádraží v 10:18 a zpět bude odjíždět v 15:58 hodin.

Na rozdíl od loňského roku nebudou tyto vlaky zastavovat na německém území ve stanicích Pirna a Kőnigstein. Cestující, kteří budou chtít navštívit vánoční trhy v těchto městech, mohou využít pravidelných osobních vlaků Děčín hlavní nádraží – Bad Schandau a zpět, které jezdí ve dvouhodinovém taktu, a v  Bad Schandau přestoupit na linku S-Bahn směrem do Drážďan.

Pro výlet do Německa je výhodné využít jednodenní síťové jízdenky Labe – Elbe, se kterou je možné cestovat vlakem, autobusem a tramvají na české i německé straně hranice. Bližší informace o spojeních a nejvýhodnějších jízdenkách jsou k dispozici na  www.cd.cz.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy