Tiskové zprávy

První palubní vlakový portál v Česku nabízí novou zábavu, cestující mezi sebou hrají o In-kartu

10.12.2012 - 10:10

Palubní portál vlaků SuperCity Pendolino rozšířil nabídku zábavy. Zákazníci Českých drah si nově mohou krátit jízdu poslechem hudby, četbou nebo hraním počítačových her. Technologie, která využívá všechny tři mobilní sítě, zajišťuje velmi spolehlivé připojení k internetu a díky kameře si cestující připadá jako by byl na stanovišti strojvedoucího.

„Vlakový palubní portál jsme spustili jako vůbec první v Česku a na základě nezávislé studie jsme si jistí, že naše připojení k internetu je skutečně nejspolehlivější,“říká ředitel odboru dálkové a mezinárodní dopravy Jiří Ješeta. „S novým jízdním řádem jsme připravili celou řadu novinek a myslíme i na rodiny s dětmi, pro které máme vyhrazená místa s rozkládacím stolkem a hrou Elfíkova cesta. Od ledna si bude možné přes palubní portál také objednat občerstvení přímo ze svého místa.“

Palubní portál má pro každého něco a pro nejlepší hráče počítačové hry Train Invaders mají České dráhy In-kartu nebo Kilometrickou banku.

Pro hravé

 • Train Invaders

Planetě hrozí atak krutých mimozemšťanů a vaším úkolem je jejich útok odrazit. Děj hry samotné spočívá v opakovaných příletech kosmických plavidel. Z létajících talířů jsou vypuštěni vetřelci, kteří postupně ohrožují města, ve kterých zastavují vlaky SC Pendolino. Pokud město neubráníte, cestující nemohou vystoupit a nastoupit a vlak nemůže pokračovat v cestě. Hra je tímto u konce. Hra končí také vyčerpáním životů.

Buďte v této hře nejlepší a vyhrajte celý rok cestování vlaky Českých drah zdarma!

 • Samorost 2

Kultovní dobrodružná hra od společnosti Amanita Design ve svém druhém pokračování. Na vzdálené planetě žije mírumilovný trpaslík, který pěstuje hrušky a má pejska. Jednoho dne však na jeho planetě přistanou vetřelci, kteří kromě hrušek ukradnou i jeho psího přítele. Trpaslík se rozhodne zločince pronásledovat a svého pejska zachránit. V této fascinující hře nazvané Samorost 2 je na vás, abyste plněním logických úkolů pomohli trpaslíkovi jeho kamaráda zachránit.

 • Had

Známá a jednoduchá hra, ve které se had sbíráním ovoce prodlužuje a sbíráním zeleniny naopak zkracuje. Vaším úkolem je hada ovládat co nejdéle tak, aby nenarazil do žádného objektu či do sebe, a zároveň sbírat ovoce a zeleninu.

 • Elfíkův web (pro děti)

Na Elfíkově webu jsou pro naše nejmenší cestující připraveny hry Puzzle, Pexeso, Skládačka, Jen počkej, Vláček nebo například Písmena. Nechybí ani soutěže, pohádky a mnoho další zábavy.

Pro zvídavé

 • V informační části portálu se dozvíte aktuální polohu a rychlost vlaku, předpokládaný příjezd do vaší cílové stanice i aktuální počasí. Můžete si přečíst čerstvé zprávy ze zpravodajských webů, on-line si koupit jízdenku na další vlak či si zarezervovat místo nebo si například vybrat z jídelního lístku bistrovozu.

Pro posluchače

 • Ještě jste neslyšeli poslední album vašeho oblíbeného interpreta? V hudební knihovně vám budeme pravidelně přinášet především nejnovější alba různých interpretů a žánrů, která si při cestě vlakem SC Pendolino můžete díky palubnímu portálu poslechnout.

Pro knihomoly

 • Rádi čtete a zajímají vás knižní novinky? V sekci E-knihy si můžete při cestování vlakem SC Pendolino přečíst každý měsíc dvě nové knihy a z několika dalších novinek na českém knižním trhu vám přinášíme rozsáhlé ukázky. Bude-li chtít mít některou z elektronických knih ve své čtečce, tabletu apod., můžete si ji ihned ve vlaku SC Pendolino se slevou 10 % zakoupit a ve formátu PDF a EPUB prostřednictvím webu partnera sekce, společnosti Martinus.cz, stáhnout. V palubním portálu nabízíme také možnost vygenerování slevového kódu, který vám zašleme na e-mail. Knihu pro své elektronické zařízení si tak se slevou 10 % můžete zakoupit na webu Martinus.cz později.

Pro děti

 • Spoustu zábavy, her a soutěží si díky Elfíkově webu užijí cestování i děti. Pro zpříjemnění cesty našich nejmenších cestujících bude ve voze č. 4 všech vlaků SC Pendolino od 9. 12. 2012 přímo na stolcích u míst č. 43–46, 53–56 a 63–66 navíc umístěna stolní hra „Elfíkova cesta, a to včetně pravidel hry. Ke hře jsou zapotřebí pouze figurky a hrací kostka známé například ze hry Člověče, nezlob se!, které vám zdarma na požádání zapůjčí palubní personál.

Pro soutěživé

Chcete jezdit vlaky Českých drah celý rok zdarma? Jeďte Pendolinem, zahrajte si hru Train Invaders a buďte nejlepší! Hráč s nejvyšším dosaženým skóre nahraným do 28. 2. 2013 od nás získá In-kartu s aplikací IN 100 % v hodnotě 22 990 Kč. Každý měsíc bude odměněn také nejaktivnější hráč, který od nás dostane Kilometrickou bankou ČD v hodnotě 2 100 Kč.

Registrace

Soutěží o ceny se mohou zúčastnit pouze hráči registrovaní v našem palubním portálu vlaků SC Pendolino. V rámci registrace si zvolte uživatelské jméno, heslo a uveďte svůj e-mail, abychom vás mohli v případě výhry v některé z vyhlášených soutěží kontaktovat. Vaše přihlašovací údaje budete moci využívat k přihlášení ve všech vlacích SC Pendolino a stále pod stejným jménem tak zlepšovat své skóre ve hře Train Invaders či hraním této hry vylepšovat své pořadí v žebříčku nejaktivnějších hráčů.

Soutěž o In-kartu s aplikací IN 100 %

 • Pořadatelem soutěže je společnost České dráhy, a.s., se sídlem Nábřeží Ludvíka Svobody 1222, 110 15 Praha 1 (dále jen „pořadatel“).
 • Soutěže se mohou zúčastnit pouze fyzické osoby zaregistrované v palubním portálu SC Pendolino (dále jen „hráči“).
 • Účastí v soutěži hráč souhlasí s pravidly soutěže.
 • Soutěž probíhá od 28. 11. 2012 do 28. 2. 2013.
 • Výhru v podobě In-karty s aplikací IN 100 % získá hráč s nejvyšším dosaženým počtem bodů získaných v rámci jedné hry Train Invaders, a to kdykoliv během trvání soutěže.
 • Průběžné pořadí deseti hráčů s nejvyšším počtem získaných bodů v rámci jedné hry Train Invaders je uveřejněno v palubním portálu všech vlaků SC Pendolino v žebříčku „Nejúspěšnější hráči“. Pořadatel v žebříčku zveřejňuje vždy pouze uživatelské jméno hráče uvedené při registraci.
 • Uživatelského jméno nejúspěšnějšího hráče - výherce soutěže (dále jen „výherce“) pořadatel uveřejní po skončení soutěže v palubním portálu všech vlaků SC Pendolino.
 • Průběžné pořadí nejúspěšnějších hráčů a uživatelské jméno výherce může pořadatel zveřejnit také na svých internetových stránkách www.cd.cz.
 • Výherce bude pořadatel kontaktovat e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu uvedenou hráčem při registraci, a to do 7 dnů od ukončení soutěže.
 • Pokud se výherce na základě zaslaného e-mailu o výhře či na základě uveřejnění výherce v palubním portálu vlaků SC Pendolino nebo na www.cd.cz do 30 dnů od skončení soutěže o výhru nepřihlásí, propadá tato výhra pořadateli soutěže, který je oprávněn udělit ji dalšímu výherci v pořadí, popř. ji užít k jiným marketingovým účelům.
 • Výhru v této soutěži může registrovaný hráč získat v období od 28. 11. 2012 do 30. 11. 2013 pouze jednou (netýká se výhry v soutěži o Kilometrickou banku ČD).
 • Pokud se v některém z dalších vyhlášených kol této soutěže umístí stejný hráč na 1. místě, výhru získá hráč umístěný v žebříčku „Nejúspěšnější hráči“ na 2. místě, případně 3. nebo 4. místě, budou-li již hráči na vyšších pozicích v předchozích kolech jednou odměněni.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo bez udání důvodu vyloučit hráče, jehož chování vykazuje známky nekalého či podvodného jednání. Stejně tak výhra nebude předána, pokud pořadatel zjistí nebo bude mít oprávněné podezření na spáchání podvodného nebo nekalého jednání ze strany některého z hráčů či jiné osoby, která dopomohla danému hráči k získání výhry.
 • Výhry není možné soudně vymáhat.
 • Účastí v soutěži hráč výslovně souhlasí s tím, aby pořadatel soutěže ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, zpracovával a uchovával jemu poskytnuté osobní údaje, a to pro účely vyhodnocení soutěže, pro potřeby informování hráče o výhře, informování o způsobu převzetí výhry, o průběhu a ukončení soutěže nebo informování o vyhlášení dalšího kola soutěže či soutěže nové. Hráč zároveň uděluje souhlas k uchovávání a zpracovávání poskytnutých osobních údajů i prostřednictvím třetích osob pověřených pořadatelem.

Soutěž o Kilometrickou banku ČD

 • Pořadatelem soutěže je společnost České dráhy, a.s., se sídlem Nábřeží Ludvíka Svobody 1222, 110 15 Praha 1 (dále jen „pořadatel“).
 • Soutěže se mohou zúčastnit pouze fyzické osoby zaregistrované v palubním portálu SC Pendolino (dále jen „hráči“).
 • Účastí v soutěži hráč souhlasí s pravidly soutěže.
 • Soutěž probíhá: 
  • 1. kolo od 28. 11. 2012 do 31. 12. 2012
  • 2. kolo od 1. 1. 2013 do 31. 1. 2013
  • 3. kolo od 1. 2. 2013 do 28. 2. 2013
 • Výhru v podobě Kilometrické banky ČD získá hráč s nejvyšším počtem celkových bodů získaných během trvání jednoho kola soutěže.
 • Body získané v každé hře Train Invaders se registrovanému hráči v rámci soutěžního kola sčítají.
 • Průběžné pořadí pěti hráčů s nejvyšším počtem bodů dosažených hraním hry Train Invaders je uveřejněno v palubním portálu všech vlaků SC Pendolino v žebříčku „Nejaktivnější hráči“. Pořadatel v žebříčku zveřejňuje vždy pouze uživatelské jméno hráče uvedené při registraci.
 • Uživatelského jméno nejaktivnějšího hráče - výherce soutěže (dále jen „výherce“) pořadatel uveřejní po skončení soutěže v palubním portálu všech vlaků SC Pendolino.
 • Průběžné pořadí nejaktivnějších hráčů a uživatelské jméno výherce může pořadatel zveřejnit také na svých internetových stránkách www.cd.cz.
 • Výherce bude pořadatel kontaktovat e-mailem zaslaným na e-mailovou adresu uvedenou hráčem při registraci, a to do 7 dnů od ukončení soutěže.
 • Pokud se výherce na základě zaslaného e-mailu o výhře či na základě uveřejnění výherce v palubním portálu vlaků SC Pendolino nebo na www.cd.cz do 30 dnů od skončení soutěže o výhru nepřihlásí, propadá tato výhra pořadateli soutěže, který je oprávněn udělit ji dalšímu výherci v pořadí, popř. ji užít k jiným marketingovým účelům.
 • Výhru v této soutěži může registrovaný hráč získat v období od 28. 11. 2012 do 30. 11. 2013 pouze jednou (netýká se výhry v soutěži o In-kartu s aplikací IN 100 %).
 • Pokud se v některém z dalších uvedených nebo nově vyhlášených kol této soutěže umístí stejný hráč na 1. místě, výhru získá hráč umístěný v žebříčku „Nejaktivnější hráči“ na 2. místě, případně 3. a dalších místech, budou-li již hráči na vyšších pozicích v předchozích kolech jednou odměněni.
 • Pořadatel si vyhrazuje právo bez udání důvodu vyloučit hráče, jehož chování vykazuje známky nekalého či podvodného jednání. Stejně tak výhra nebude předána, pokud pořadatel zjistí nebo bude mít oprávněné podezření na spáchání podvodného nebo nekalého jednání ze strany některého z hráčů či jiné osoby, která dopomohla danému hráči k získání výhry.
 • Výhry není možné soudně vymáhat.
 • Účastí v soutěži hráč výslovně souhlasí s tím, aby pořadatel soutěže ve smyslu zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů, zpracovával a uchovával jemu poskytnuté osobní údaje, a to pro účely vyhodnocení soutěže, pro potřeby informování hráče o výhře, informování o způsobu převzetí výhry, o průběhu a ukončení soutěže nebo informování o vyhlášení dalšího kola soutěže či soutěže nové. Hráč zároveň uděluje souhlas k uchovávání a zpracovávání poskytnutých osobních údajů i prostřednictvím třetích osob pověřených pořadatelem.


Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy