Tiskové zprávy

České dráhy nabídnou v únoru 10% slevu při nákupu jízdenek na eShopu ČD

31.1.2013 - 16:00

Od zítřka bude nákup vnitrostátních jízdenek a místenek na eShopu Českých drah o 10 % levnější. Akční nabídka potrvá do konce února, tedy do 28. 2. 2013. První eShop spustily České dráhy v roce 2005 a od té doby postupně rozšiřují a zdokonalují nabídku. Měsíčně uskuteční zákazníci na eShopu téměř 60 tisíc transakcí.

Zásadní zjednodušení nákupu přinesl eShop druhé generace, který České dráhy spustily v září 2011. Model je podobný jako u leteckých a železničních společností v Německu nebo v Anglii. Zákazníci, kteří na eShopu ČD s oblibou nakupují levné vnitrostátní i mezinárodní elektronické jízdenky, tak nakupují snáz a i bez registrace.

Národní dopravce však v uplynulých měsících úspěšně pokračoval v rozvoji nových technologií. V říjnu loňského roku například představily České dráhy speciální verzi mobilního webu pro chytré telefony. Od prosince 2012 lze přes mobilní telefon koupit i jízdenku na vlaky ČD, a to odkudkoliv kamkoliv v rámci České republiky. Jízdenky jsou přestupní a bez vazby na konkrétní vlaky. Platit lze platební kartou nebo prostřednictvím služby PaySec, nově i prostřednictvím aplikace MasteCard Mobile. Mobilní portál ČD umožňuje vyhledání spojení, nákup jízdenek i zjištění dalších aktuálních informací o jízdě vlaků ČD a nabídce služeb. Dostupný je odkudkoliv, kde se pomocí mobilního telefonu můžou zákazníci připojit na internet. Není potřeba tiskárnu a zákazník nemusí ani k pokladně, jízdenku předloží průvodčímu přímo na displeji svého telefonu. Stačí přitom zadat adresu www.cd.cz do mobilního prohlížeče, systém sám rozpozná, že jde o chytrý telefon a automaticky nabídne jako výchozí právě mobilní web. Není potřeba instalovat žádné speciální aplikace či programy.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy