Tiskové zprávy

Předposlední motorový vůz RegioSpider ČD (RegioShuttle RS1) přijel do ČR, míří do Libereckého kraje

8.2.2013 - 14:10

Předposlední motorový vůz RegioSpider Českých drah (u výrobce Stadler Rail označený jako Regio-Shuttle RS1) je v České republice. Po vykonání příslušné technicko-bezpečnostní zkoušky a vyřízení dalších formalit souvisejících s provozem bude umístěn v depu v Liberci. Odtud bude vyjíždět na různé tratě s ostatními vozy RegioSpider. V budoucnosti se předpokládá rozšíření jejich provozu také na trať Liberec – Česká Lípa. Poslední vůz tohoto typu bude dodán do konce února také do depa v Liberci.

České dráhy mají v Libereckém kraji jeden z nejmladších vozidlových parků v České republice a ve střední Evropě s průměrným věkem pod 10 let. V provozu jsou tam především zcela nové motorové vozy RegioSpider (Regio-Shuttle RS1 Stadler Rail). Letos bude v Libereckém kraji v provozu 19 těchto vozů. Dále jsou tam v provozu modernizované jednotky Regionova nebo motorové vozy řady 843 vyrobené v letech 1996 a 1997.

Motorové vozy RegioSpider Českých drah (Regio-Shuttle RS1 Stadler Rail) nabízejí moderní světlý klimatizovaný interiér, pohodlné sedačky potažené textilem s opěrkami hlavy a rukou, rozsáhlé prostory pro umístění kočárků a jízdních kol. Vozy jsou bezbariérové, nízkopodlažní a umožňují snadný nástup vozíčkářům, cestujícím s kočárky a osobám se sníženou schopností pohybu (senioři, malé děti). U vybraných míst jsou elektrické zásuvky 230 V pro napájení drobné elektroniky cestujících. WC je bezbariérové s uzavřeným systémem. Cestujícího ho proto mohou využívat i ve stanici. O průběhu jízdy a následujících zastávkách informuje moderní audiovizuální informační systém.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy