Tiskové zprávy

Vyzkoušejte si railjet, pojede mezi Prahou a Ostravou

11.3.2013 - 11:45

České dráhy ve spolupráci s rakouským národním dopravcem ÖBB a společností Siemens, výrobcem jednotek Viaggio Comfort – u nás známých pod označením „railjet“, připravily prezentační jízdu této jednotky. Tato moderní a komfortní jednotka bude nasazena místo elektrické jednotky řady 680 Pendolino dne 17. dubna 2013 na vlak SC 513 z Prahy do Ostravy a dne 18. dubna 2013 na vlak SC 506 z Bohumína do Prahy.

Oba uvedené vlaky zůstávají z důvodu garance místa k sezení povinně místenkové. Prodej rezervačních dokladů prostřednictvím pokladních přepážek ČD i eShopu ČD bude na tyto vlaky zahájen v pondělí 18. března 2013. Ceny jízdenek a místenek zůstávají stejné, jako pro pravidelné vlaky SC Pendolino.

V těchto vlacích budou dodrženy standardy spoje SC Pendolino (bonusové občerstvení, denní tisk apod.). Oproti vlakům SC Pendolino nebude cestujícím během jízdy vlaku k dispozici pouze palubní portál.

Ve vlacích je možné rezervovat tato místa:

  • běžná místa 1. a 2. třídy (okno, střed, chodba),
  • tichý oddíl (celý vůz č. 23),
  • místa pro osoby se sníženou schopností pohybu a orientace,
  • místa pro osoby na invalidním vozíku (vůz č. 25, místa 11, 14, 15),
  • místa pro cestující s dětmi (vůz č. 21, místa 11 – 28), místa jsou situována v blízkosti "dětského kina".

Komfortní soupravy railjet ÖBB a railjet ČD budou od prosince 2014 nasazeny ve dvouhodinovém intervalu na linku Praha – Brno – Vídeň – Graz, na které nabídnou novou vyšší kvalitu služeb. Jednotky railjet patří do skupiny vysokorychlostních vlaků pro rychlost do 230 km/h. Cestujícím nabízejí moderní klimatizovaný interiér, oddíly business, 1. a 2. třídy, restaurační vůz, dětské kino a celou řadu dalších služeb a výhod. ČD tak ve spolupráci s ÖBB nabídnou na lince Praha – Brno – Vídeň – Graz nejmodernější a nejkomfortnější vlaky, jaké budou moci cestující železniční dopravy v ČR využívat.

Jednotka Siemens Viaggio Comfort (railjet)Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy