Tiskové zprávy

Začíná prodej sezónních relací, přímé vozy zamíří třeba do Splitu, Baru nebo Varny

2.4.2013 - 10:58

Dnes byl zahájen prodej rezervací a jízdenek pro sezonní turistické spojení z Prahy do jadranských a černomořských letovisek. Cestující si mohou vybrat na většině tras z nabídky přímého lůžkového nebo lehátkového vozu, které jsou připojeny k pravidelným spojům z Prahy do Budapešti a dále na Balkán.

V letošní turistické sezóně, přibližně od poloviny června do konce srpna, resp. do začátku září, pojedou přímé lůžkové a lehátkové vozy jedenkrát týdně do Varny, každý den pojede přímý lůžkový a lehátkový vůz do černohorského Baru, dvakrát týdně se vydá přímý lůžkový vůz do chorvatského Splitu a přímé vozy pojedou i do Burgasu. Podrobnější informace o těchto spojích a nákup jízdenek a rezervací na ně je možný ode dneška na přepážkách mezinárodních pokladen vybraných železničních stanic, v ČD centrech a ve vybraných cestovních kancelářích.

Například téměř 1 400 kilometrů dlouhá cesta přímým lůžkovým vozem Praha – Split trvá přibližně 24 hodin a cestující zaplatí za zpáteční jízdenku CityStar cca 4 486 Kč / s In-kartou cca 3 532 Kč, skupina 5 osob pak cca 15 825 Kč (cca 3 165 Kč na osobu, cesta tam i zpět) / s In-kartou cca 12 377 Kč (cca 2 475 Kč na osobu, cesta tam i zpět). Cena rezervace v lůžkovém voze ve třímístném kupé je pak cca 477 Kč za 1 osobu a 1 cestu.

Cena za rezervaci lehátka z Prahy do Varny nebo Burgasu je cca 493 Kč, do Baru je to cca 246 Kč. Cena za rezervaci lůžka ve třímístném kupé je do Sofie a Burgasu cca 660 Kč, do Baru cca 403 Kč. Pro cestu lze využít jízdenky s různými slevami, např. CityStar. (Pozn. Konečná cena se skládá z ceny jízdenky a rezervace.)

Vlakem přímo na dovolenou nebo jen na letiště

Vlak lze využít i pro cesty do dalších turistických cílů v Evropě nebo jen pro přesun na letiště, odkud lidé odlétají na své prázdninové cesty.

Bohatá nabídka denního i nočního spojení včetně autovlaku je na Slovensko, např. do Žiliny, Liptovského Mikuláše nebo Popradu (Fatra, Vysoké a Nízké Tatry), které patří mezi časté prázdninové cíle Čechů. Komfortní noční spoje CityNightLine jezdí denně z Prahy do Kodaně, Amsterdamu a Curychu. Vlakem je snadné dosáhnout také cykloturistické cíle v řadě míst Evropy. Vybrané mezistátní vlaky totiž nabízejí přepravu jízdních kol. Díky tomu můžete vlakem cestovat např. na Labskou a Dunajskou cyklostezku nebo vyrazit do startu, či se vrátit z cíle, cyklostezek a cyklotras Praha – Mnichov, Greenways Praha – Vídeň, Vídeň – Polsko a dalších. S jízdenkami InterRail lze podniknout prázdninové poznávací putování po jednotlivých státech i celé Evropě.

České dráhy přichystaly také zvláštní slevu na zpáteční jízdenku s prodlouženou platností 30 dní pro ty, kdo míří na pražské Letiště Václava Havla Vlak+Letiště Praha. Jízdenku si je možné zakoupit ze všech stanic a zastávek obsluhovaných Českými drahami v celé republice až na letiště a zpět. V ceně je i cesta mezi pražským hlavním nádražím a Letištěm Václava Havla pohodlným přímým spojem Airport Express, který je provozován ve spolupráci Českých drah a jejich partnerů.      Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy