Tiskové zprávy

České dráhy nasadí na rychlíky Praha – Plzeň – Cheb modernizované klimatizované vozy

9.8.2013 - 12:20

Od pondělí 12. srpna začnou České dráhy na rychlících Praha – Plzeň – Cheb řadit komfortní vozy řady Bbdgmee236. Modernizované vagony nabídnou cestujícím klimatizované prostory, elektrické zásuvky 230 V 50 Hz, jsou vybavené nástupní plošinou, novými moderní stolky, vozy mají toaletu s uzavřeným systémem.  

Modernizované vozy mají interiér rozdělený do několika částí, ve kterých jsou umístěny čtyři klasické šestimístné oddíly, jeden dvanáctimístný velkoprostorový oddíl, nástupní prostory se zdvižnou plošinou pro nástup vozíčkářů, bezbariérově řešené WC, speciální oddíl pro umístění invalidních vozíků a služební oddíl. V jednom z nástupních prostorů a v prostoru pro nástup vozíčkářů jsou stojany celkem pro 12 jízdních kol. V případě přepravy jízdních kol se mění nepovinná rezervace úschovy během přepravy na povinnou rezervaci přepravy jako spoluzavazadlo. Rezervace lze kupovat až do odjezdu vlaku ze stanice.

Vůz je vybavený moderními, textilem potaženými sedačkami. U vybraných míst jsou nově řešené stolky vhodné pro práci nebo stolní hry a elektrické zásuvky 230 V 50 Hz pro napájení drobné elektroniky cestujících, např. mobilních telefonů nebo notebooků. Pohodě při cestování, hlavně v letních dnech, přispívá klimatizace a o průběhu cesty jsou zákazníci informováni audiovizuálním informačním systémem.

Bezpečnosti cestování přispívají nové nástupní dveře. Jsou snadno ovládané tlačítky a za jízdy blokované proti otevření. Podvozky typu GP 200 byly rekonstruovány, doplněny o magnetickou kolejnicovou brzdu a vůz je nově vybaven tzv. EP brzdou, která umožňuje vyšší stupeň bezpečnosti při jízdě tunely do délky 5 kilometrů.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy