Tiskové zprávy

V SC Pendolino z Prahy do Ostravy s rezervací již od 35 Kč

15.8.2013 - 11:05

České dráhy od 1. září 2013 ještě více posílí již dříve zavedený dynamický systém stanovení ceny rezervací ve vlacích SC Pendolino Bohumín – Ostrava – Praha (– Františkovy Lázně). Půjde o režim podobný nákupu letenek, který zohlední včasnost nákupu rezervace nebo vytížení spoje.

Cestující 2. třídy vlaků SC Pendolino si bude moci zakoupit rezervace například na celou trasu Praha – Ostrava při včasném nákupu za 35 Kč. Postupně s blížícím se odjezdem vlaku a rostoucím obsazením spoje se však bude cena zvyšovat na 70 Kč, 100 Kč, 150 Kč a krátce před cestou může cena dosáhnout až 200 Kč. Cestujícím v 1. třídě vlaků SC Pendolino bude nabízena rezervace v ceně 100, 150 nebo 200 Kč v závislosti na termínu odjezdu a obsazenosti spoje. Pro vybrané relace, např. mezi Olomoucí a Ostravou, může být nabízen omezený počet míst ve 2. třídě také za 0 Kč. Za tuto hodnotu mohou být nabídnuty také některé rezervace na již jedoucí spoj, např. se to může týkat úseku z Pardubic do Prahy po odjezdu vlaku z Olomouce.

Rezervace za tyto dynamicky proměnné ceny budou k dispozici ve všech prodejních místech Českých drah, jak v eShopu Českých drah, tak na pokladních přepážkách nebo v automatech. Předprodej rezervací podle těchto podmínek začíná dnes, tedy ve čtvrtek 15. srpna.

Akční rezervaci ve vnitrostátní přepravě v ceně 0 Kč poskytují České dráhy také do rychlíků, expresů a vlaků EuroCity. Bezplatnou vnitrostátní rezervaci v 1. i ve 2. třídě si mohou cestující obstarat zároveň při nákupu jízdenek na eShopu Českých drah.

Přesné podmínky nákupu zvýhodněných rezervací získají cestující na internetovém portálu Českých drah www.cd.cz nebo na pokladních přepážkách Českých drah.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy