Tiskové zprávy

Novým generálním ředitelem Českých drah je Daniel Kurucz

21.2.2014 - 11:00

Představenstvo Českých drah dnes jmenovalo generálním ředitelem firmy svého předsedu Daniela Kurucze. Novým náměstkem pro ekonomiku a techniku a zároveň členem představenstva je Pavel Krtek. Třetím členem představenstva se včera stal Michal Štěpán, který současně zastává funkci náměstka pro osobní dopravu.

Nové představenstvo, které včera zvolila Dozorčí rada ČD, se sešlo poprvé dnes ráno. „Naším hlavním úkolem je řešit finanční situaci způsobenou vysokým zadlužením. Osobně vidím jako zásadní stabilizaci cashflow a financí. Tady se už hodně práce udělalo, ale čekají nás letos velké výdaje, například zaplacení 1,87 miliardy korun za Railjety,“ vysvětluje generální ředitel a předseda představenstva ČD Daniel Kurucz. Výraznou posilou managementu národního dopravce se proto stal Pavel Krtek, který se léta pohybuje v oblasti financí, ekonomiky a logistiky. Působil mimo jiné v představenstvu UNIPETROL, a.s. Zkušenosti se železniční dopravou získal díky angažmá ve firmách UNIPETROL doprava, s.r.o., a AWT, a.s.

Další důležitou operací, která na nový management čeká, je převod nádraží na Správu železniční dopravní cesty. K němu by mělo dojít ještě během letošního roku, pokud s tím současná vláda vysloví souhlas.

České dráhy mají před sebou náročný rok. Podnikatelský plán počítá s provozním ziskem (EBIT) +24 milionů korun. „Abychom tento plán splnili, musí objednatelé veřejné dopravy uhradit veškeré své smluvní závazky, právě proto je důležité posílení komunikace s kraji, o čemž včera hovořil pan ministr. My sami pak musíme najít a realizovat úspory ve výši cca 200 milionů korun,“ dodává Daniel Kurucz.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy