Tiskové zprávy

ČD railjetem z Prahy do Ostravy

12.6.2014 - 12:55

V neděli 15. června České dráhy mimořádně vypraví vlak IC 503 z Prahy do Ostravy. Oproti běžnému provozu v pracovní dny a v sobotu bude na tomto zvláštním nedělním spoji nasazena souprava ČD railjet, která míří na 15. ročník veletrhu Czech Raildays 2014.

České dráhy budou na nadcházejícím veletrhu drážní techniky Czech Raildays 2014 v Ostravě prezentovat široké veřejnosti nejnovější jednotku Siemens Viaggio Comfort, známější více pod názvem ČD railjet. „Přesun jednotky z Prahy do Ostravy je ideální možností, jak ukázat nový vlak cestujícím přímo v provozu. Rozhodli jsme se proto vypravit mimořádně nedělní ranní spoj z Prahy v 7:36. Vlak zastaví také v Pardubicích a Olomouci podle pravidelného jízdního řádu vlaku 503. Jízda railjetem je bez povinné rezervace a platí v něm běžný tarif Českých drah. Business třídu nabízíme za cenu 1. třídy, každý cestující dostane v rámci zvláštní prezentační jízdy i malý dárek,“ uvádí Jiří Ješeta, ředitel odboru obchodu osobní dopravy ČD a současně doplňuje: „Na ostravské hlavní nádraží přijede spoj IC 503 v 10:43, návštěvníci Ostravy tak mají dostatek času na prohlídku zajímavých míst moravskoslezské metropole, například Dolních Vítkovic nebo Landek Parku. Nejvhodnější pro cestu zpět je některý z našich spojů SC Pendolino, poslední odjíždí z ostravského hlavního nádraží v 19:19. V neděli je tradičně o odpolední a večerní spoje do Prahy velký zájem, proto určitě doporučuji včasnou rezervaci.“

Po skončení veletrhu Czech Raildays ve čtvrtek 19. června se bude souprava railjet vracet zpět do Prahy. Mimořádně pojede v čase nedělního spoje Ex 140, odjíždět bude ve 20:14 z ostravského hlavního nádraží, do Prahy přijede krátce před půlnocí, ve 23:53. Zastaví ve stanicích Ostrava-Svinov, Hranice na Moravě, Olomouc hl. n., Zábřeh na Moravě, Česká Třebová, Pardubice hl. n., Kolín, Praha-Libeň. Stejně jako při nedělní jízdě platí ve spoji ČD railjet běžný tarif Českých drah bez povinné místenky.

České dráhy na Czech Raildays 2014

České dráhy jsou spolu s dceřinými společnostmi DPOV, VÚŽ, ČD Telematika, ČD IS a ČD Cargo pravidelným vystavovatelem mezinárodního veletrhu Czech Raildays. Největším lákadlem jsou samotná vozidla. Vedle jednotky ČD railjet, v pořadí už třetí, se návštěvníkům veletrhu představí také dvouvozová jednotka RegioPanter od společnosti Škoda Vagonka nebo modernizovaný osobní vůz 2. třídy. České dráhy zakoupily od rakouského národního dopravce 25 použitých vozů Bmz. Vagóny vznikly v letech 1977–78 ve strojírenském podniku Simmering-Graz-Paukner na podvozcích dodaných firmou Fiat Torino. Většina vozů projde před uvedením do provozu na spojích ČD zásadní modernizací. Vystavený omlazený oddílový vůz má nový interiér, polohovatelné čalouněné sedačky, je vybaven klimatizací a má elektrické přípojky 230 V.

Veletrh je široké veřejnosti otevřen v úterý 17. června od 9:30 do 18:00, ve středu 18. června od 9:00 do 18:00, poslední den veletrhu ve čtvrtek 19. června od 9:00 do 16:00.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy