Tiskové zprávy

Pražský Den železnice nabídne jízdy historickými vlaky ale i moderní soupravou ČD railjet

18.9.2014 - 14:30

Oslavy Dne železnice, které probíhají během září po celé republice, dorazí tuto sobotu také do české metropole. Centrem oslav se už tradičně stane nádraží Praha-Braník. Od 9:00 do 16:30 tu bude připravený bohatý program, který zahrnuje např. jízdy na šlapací drezíně, výstavu současných i historických lokomotiv nebo vystoupení hudebních skupin. Chybět nebudou ani jízdy „Hurvínkem“ po trase hlavní nádraží – Braník – Zbraslav, motorovým vlakem na Odstavné nádraží Jih a okružní jízdy parního vlaku po pražských nádražích. Jednou z nejatraktivnějších částí programu bude možnost svézt se nejmodernější soupravou ČD railjet, která několikrát během dne pojede z centra města do Radotína a zpět.

Pro zájemce o historická vozidla jsou v metropoli připraveny celkem čtyři jízdy parním vlakem s lokomotivou 434.2186 „Čtyřkolák“ a historickou motorovou lokomotivou „Karkulkou“ na postrku. První tři jízdy povedou po trase Braník – Vršovice – Smíchov – Radotín – Krč – Braník, poslední vlak s odjezdem z Braníka v 15:14 hod. pojede přes Vršovice a zastávku Smíchov severní nástupiště na Zličín a zpět. Na tuto vyhlídkovou jízdu je možné si zakoupit v předprodeji jízdenku s místenkou.

Zvláštní vlaky pojedou také po dalších trasách: Mezi hlavním nádražím a Braníkem bude mezi 9:05 a 15:10 hod. jezdit souprava sestavená ze dvou historických motorových vozů řady M 131 „Hurvínek“, která navíc zajede také do Modřan nebo až na Zbraslav. Z Vršovic pojede v 9:20, 11:37, 13:35 a 15:00 motorový vůz řady 854 s průvodcem, který zamíří přes hlavní nádraží po Novém spojení do Holešovic, odkud bude pokračovat přes Libeň na Odstavné nádraží Jih a zpět na vršovické nádraží.

Ti, kteří se zajímají o moderní vozidla Českých drah, budou mít v sobotu jedinečnou příležitost vyzkoušet si novou soupravu ČD railjet. Ta bude během dne kyvadlově jezdit mezi hlavním nádražím, Vršovicemi, Krčí a Radotínem. Z hlavního nádraží bude vlak odjíždět v 9:00, 10:05, 11:38, 13:26 a 14:40 hod., po příjezdu do Radotína se bude souprava hned vracet po stejné trase zpět do centra města.

Hlavní program oslav bude od 9:00 do 16:30 hod. v železniční stanici Praha-Braník. Návštěvníci se tu seznámí s prací železničářů, prohlédnou si výstavu lokomotiv a hasičské techniky SŽDC nebo se svezou na šlapací drezíně. O hudební program se postarají hudební skupiny El Paso a Crazy Dogs. Vstup na výstavu v Braníku je zdarma.

Na pražský Den železnice můžou fandové železnice vyrazit také na hlavní nádraží. V 10:00, 11:00 a 12:00 hod. se konají exkurze do dopravní kanceláře, která je za normálních okolností veřejnosti nepřístupná. Sraz bude vždy 10 minut před začátkem exkurze na 1. nástupišti. Jelikož se exkurze koná za plného provozu, bude počet účastníků omezen při každé prohlídce na 15 osob. V kulturním sále na hlavním nádraží mohou zájemci shlédnout divadelní představení „Nejlokomotivovatější lokomotiva“.

Ve zvláštních vlacích během pražského Dne železnice bude platit zvláštní jízdné. Celodenní jízdenka bude stát dospělé cestující 240 korun. Za jednu jízdu parním vlakem zaplatí cestující 160 korun, v motorovém vlaku zaplatí cestující 80 korun. V prodeji budou také úsekové jízdenky mezi jednotlivými zastávkami za 60 Kč. V railjetu mezi hlavním nádražím a Radotínem bude platit běžný tarif ČD a tarif PID. Děti od 6 do 15 let mají poloviční slevu a děti do 6 let se přepravují zdarma bez nároku na místo k sezení. Do parního vlaku z Braníka na Zličín a zpět je možné zakoupit jízdenky s místenkami v předprodeji u pokladních přepážek ve stanicích Praha-Braník a Praha Masarykovo nádraží.

Podrobné informace o oslavách Dne železnice jsou na internetových stránkách www.denzeleznice.cz.

Jízdní řád a ceník jízdného během pražského Dne železnice (20.09.2014) (35 kB)Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy