Tiskové zprávy

Začíná cyklistická sezóna, ČD otevírají v Jihočeském kraji půjčovny kol

31.3.2017 - 11:06

Se začátkem turistické sezóny otevírají České dráhy další cyklopůjčovny v Jihočeském kraji. Kola je možné si vypůjčit od 1. dubna do 31. října. K pěti celoročně otevřeným v Třeboni, na zastávce Třeboň lázně, Jindřichově Hradci, Veselí nad Lužnicí a v Táboře přibude dalších šest půjčoven, a to v Horní Plané, Volarech, Písku, Strakonicích, Českém Krumlově a Lipně nad Vltavou. K dispozici jsou také elektrokola a koloběžky.

Od června do konce září se nabídka rozšíří o šumavskou půjčovnu v Nové Peci a v Černé v Pošumaví. Kola můžou cestující vracet nebo si je po předchozí objednávce sedm dní předem půjčit také ve stanicích České Velenice, Kardašova Řečice, Milevsko, Nová Bystřice, Prachatice, Vyšší Brod klášter a Vimperk. Kola z jihočeských půjčoven ČD lze vracet až v Jihlavě, Telči, Náměšti nad Oslavou, Třebíči a Znojmě. Vypůjčená kola je možné bezplatně přepravovat v regionálních vlacích (kategorie Os a Sp) po celé síti Jihočeského kraje a také v na vybraných tratích kraje Vysočina a na jižní Moravě.

Síť půjčoven kol ČD v Jihočeském kraji je nejrozsáhlejší v rámci České republiky a těší se velkému zájmu veřejnosti. Letos vstupuje už do 15. sezóny. 

Vydat se na výlet s vypůjčeným kolem ČD je velmi pohodlné a přináší řadu výhod. Zákazník se nemusí vždy vracet na místo startu svého výletu. Na vybraných tratích přepravuje vypůjčené kolo zdarma, může svůj cyklovýlet kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci.

Ceníky půjčovného v půjčovnách Českých drah v Jihočeském kraji

Jednodenní nájemné:

  • základní:  199 Kč
  • zlevněné: 159 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenky ČD, Rail plus, Eurail a Interrail)

Půldenní nájemné (maximálně 5 hodin):

  • základní:  159 Kč
  • zlevněné: 129 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenky ČD, Rail plus, Eurail a Interrail)

Hodinové nájemné (60 minut):

  • základní:  35 Kč
  • zlevněné: 25 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenek Eurail nebo Interrail)

Víkendové nájemné (od pátku od 12:00 hod. do neděle do 18:00 hod.):

  • základní:  459 Kč
  • zlevněné: 379 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenek Eurail nebo Interrail)

Podrobný ceník je na webu www.cd.cz/cdbike.

Také v letošní sezóně je síť cyklopůjčoven ČD dostupná ve všech krajích České republiky. Národní dopravce nabízí celkem 96 půjčoven.  Veškeré informace o půjčovnách i přepravě kol ve vlacích ČD jsou k dispozici na www.cd.cz/cdbike.

V roce 2016 bylo celkem vypůjčeno 8 068 kol, což bylo zatím nejvíce od dob zavedení služby, tedy od roku 2003. Nejvíce kol se půjčilo v letních měsících, konkrétně v červenci, kdy bylo zapůjčeno 2591 kol. Mezi nejúspěšnější patřila již druhým rokem půjčovna v Praze-Smíchově, kde bylo za období duben až říjen zapůjčeno 928 kol. Tradičně největší zájem je v  Jihočeském kraji (2355 kol) a v Jihomoravském kraji (891 kol).Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Kontaktujte nás
Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy