Tiskové zprávy

Týden německo-českých akčních dnů v Hofu završí v neděli 21. května Den přátelství, v nabídce je výhodné jízdné

16.5.2017 - 16:05

Historie, tradice, kultura, cestovní ruch i rekreační a sportovní vyžití jsou na programu prvních německo-českých dnů v Hofu. Uskuteční se ve dnech 15. – 21. května a mají přispět nejen k prohloubení sousedských vztahů mezi Hofem, Chebem a Aší, ale i k propagaci nedávno obnoveného přímého železničního spojení mezi těmito městy. V neděli 21. května se uskuteční v Hofu Den přátelství. Návštěvníci z České republiky můžou do Hofu pohodlně dojet přímými vlaky z Chebu a Aše.

„Pro cestující je v neděli 21. května připravená výhodná nabídka jízdného. Jízdenka PROMO Cheb – Hof bude stát 100 Kč a opravňuje k libovolnému počtu jízd v úseku Cheb – Aš – Selb-Plößberg – Hof Hbf a zpět v osobních vlacích dopravců ČD a Oberpfalzbahn / Die Länderbahn.  Navíc až tři děti od 6 do 15 let pojedou v rámci nabídky PROMO Cheb – Hof v doprovodu dospělého bezplatně,“ upřesnil Vladimír Omelka, ředitel Regionálního obchodního centra Českých drah v Karlových Varech. Ve 13 hodin se na nádraží v Hofu uskuteční slavnostní křest motorové jednotky LINT, která ponese jména měst Cheb a Hof.

Na nádraží a u kašny s koulí (Kugelbrunnen) uvítají hosty němečtí a čeští průvodci, kteří poskytnou informace k programu. Po třinácté hodině budou zdarma pendlovat autobusy do centra města a dále k jezeru Untreusee a průmyslové zóně Moschendorf. Od 16:55 spojí pendlující autobus centrum / vnitřní město (Innenstadt) s hofským nádražím.

Připravený program zahrnuje divadlo se simultánním tlumočením, dvoujazyčné prohlídky k tématu uměleckých řemesel v hofských kostelích, ale také krátké místní koncerty a vodní sporty na hofské řece Sále a na jezeru Untreusee.

Součástí programu bude i speciální výstava k železniční trati Hof – Aš. Představí důležité železniční spojení, které bylo od roku 1945 do roku 2015 přerušeno, a také historii železničních stanic podél této trati. Spojení mezi západočeským Chebem a hornofalckým Hofem bylo obnoveno v prosinci 2015. Jízdní řád nabízí devět párů vlaků denně.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy