Tiskové zprávy

ČD otevírají od 1. července v Ústeckém kraji další dvě půjčovny kol

29.6.2017 - 11:50

Louny a Rumburk jsou další dvě místa, kde jsou nově k dispozici půjčovny kol ČD. Tato dvě místa doplní už otevřené cyklopůjčovny ve stanicích Litoměřice město, Děčín hlavní nádraží, Lovosice a Ústí nad Labem hlavní nádraží. Půjčovny budou otevřené do 31. října 2017.

České dráhy otevírají za podpory města Louny půjčovnu na zdejším nádraží. K dispozici je tu šest kol, tři v pánské a tři v dámské verzi. Kola je možné objednat telefonicky v osobní pokladně na telefonech 972 428 485 a 972 433 113 nebo na e-mailu DCNHN@cdcentrum.cd.cz. Ve stanici Rumburk jsou v nabídce tři kola, dvě pánská a jedno dámské. Kola je možné zarezervovat v osobní pokladně telefonicky na číslech 720 070 581 a 972 433 113 nebo na e-mailu DCNHN@cdcentrum.cd.cz.

V ostatních půjčovnách v Ústeckém kraji jsou k dispozici horská a trekingová kola v pánské i dámské verzi, elektrokola, dětská kola a v Ústí nad Labem nově také koloběžky.  Vydat se na výlet s vypůjčeným kolem ČD je velmi pohodlné a přináší řadu výhod. Zákazník se nemusí vždy vracet na místo startu svého výletu. Na vybraných tratích přepravuje vypůjčené kolo zdarma, může svůj cyklovýlet kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci.

Ceník půjčovného v půjčovnách Českých drah v Ústeckém kraji

Jednodenní nájemné za kolo:

  • základní:  250 Kč
  • zlevněné: 190 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenek Labe–Elbe, Eurail a Interrail)

Jednodenní nájemné elektrokolo:

  • základní:  390 Kč
  • zlevněné: 290 Kč (pro držitele In Karty nebo jízdenky Labe–Elbe, Eurail a Interrail)

Podrobný ceník je k dispozici na www.cd.cz/cdbike.

Také v letošní sezóně je síť cyklopůjčoven ČD dostupná ve všech krajích České republiky. Národní dopravce nabízí celkem 96 půjčoven.  Veškeré informace o půjčovnách i přepravě kol ve vlacích ČD jsou k dispozici na www.cd.cz/cdbike.

V roce 2016 bylo celkem vypůjčeno 8 068 kol, což bylo zatím nejvíce od dob zavedení služby, tedy od roku 2003. Nejvíce kol se půjčilo v letních měsících, konkrétně v červenci, kdy bylo zapůjčeno 2591 kol. Tradičně největší zájem je v  Jihočeském kraji (2 355 kol) a v Jihomoravském kraji (891 kol). V Ústeckém kraji ČD zaznamenaly 239 výpůjček.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy