Tiskové zprávy

Do Kuksu na Slavnosti koní, historie a řemesel mimořádnými vlaky Českých drah

30.6.2017 - 11:40

V neděli 2. července vypraví národní dopravce zvláštní vlaky do Kuksu, kde se po čtyřech letech opět konají v barokním Hospitalu Slavnosti koní, historie a řemesel. Brány areálu budou pro návštěvníky netradiční akce otevřeny od 10 do 19 hodin – řada vlaků Českých drah proto ve stanici Kuks i mimořádně zastaví.

Na zastávce Kuks budou v neděli 2. července zastavovat kromě pravidelných osobních vlaků mimořádně také rychlíky Pardubice hl.n. – Liberec a také zvláštní vlaky, které budou pendlovat po trase Jaroměř – Kuks – Dvůr Králové nad Labem a zpět. Ty zastaví ve stanici Kuks v 9:08, 9:26, 10:28, 13:14, 13:31, 14:50 a 15:07 a v Jaroměři budou navazovat na vlaky od, resp. do Hradce Králové a Pardubic (odpolední vlak v 15:07 pojede přímo do Hradce Králové).

Během dne se návštěvníci Slavnosti koní, historie a řemesel mohou těšit na ukázky senoseče, orby, nakládání dřeva pouze s koněm. Můžou se bát při krkolomných kouscích kaskadérských dětí, skoku do výšky nebo práci policejních koní. Na programu je i křest malých hříbátek. Pro děti je připraveno divadélko, zpívání nebo dílničky. Vzdělat se mohou i v tom, jak se chovat k cizím koním, jak se kove kůň do lesa nebo jak pracuje koňský zubař.

Mezi prohlídkou Hospitalu Kuks a farmaceutického muzea, která budou dostupná k prohlídkám, bude možné projít i množství stánků na jarmarku nebo posedět u stánku s občerstvením.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Kontaktujte nás
Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy