Tiskové zprávy

České dráhy 28. září posílí Cyklohráček a na Posázavském pacifiku nasadí Bardotku

26.9.2017 - 12:11

České dráhy na svátek sv. Václava 28. září posílí spoje Cyklohráčku z Prahy přes Zákolany do Slaného a zároveň na dva spoje na Posázavském pacifiku z Prahy přes Vrané do Čerčan a zpět nasadí lokomotivu Bardotka 749.008. Ta právě tento den oslaví 50 let ve službách Českých a dříve Československých státních drah.

Posílený Cyklohráček zajistí pohodlnou dopravu na oslavy na Budči

Ve čtvrtek 28. září České dráhy mimořádně posílí výletní vlaky Cyklohráček, a to v souvislosti s historickými slavnostmi na Budči u Zákolan.

Ranní Cyklohráček s odjedzem v 9:07 z pražského hlavního nádraží přes Hostivici, Středokluky, Zákolany zast. a Podlešín do Slaného a odpolední vlak zpět do Prahy, který zastavuje v Zákolanech zast. v 17:22, budou posílené o jeden vůz. Cestujícím, kteří se chystají tuto akci navštívit, doporučujeme využít přednostně tyto posílené vlaky. Cyklohráček jede do Zákolan přímo bez přestupu a díky posilovému vozu zvládne svézt pohodlně všechny návštěvníky.

Slavnost na Budči pořádá Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Tradiční oslava českého patrona sv. Václava tu začne v 10 hodin a slavit se bude až do páté hodiny odpoledne. Návštěvníci se můžou těšit na řemeslné dílny, šermířské souboje, průvod sv. Václava, pohádková divadelní představení i koncert historické hudby. Pro dospělé budou připraveny po celý den prohlídky rotundy sv. Petra a Pavla, která je podle dostupných pramenů nejstarší dochovanou kamennou stavbou v Čechách.

Bardotka slaví 50 let, na svatého Václava sveze cestující na Posázavském pacifiku

Ve stejný den, 28. září 2017, oslaví lokomotiva „Bardotka“ 749.008 padesát let ve službách nejprve Československých a později Českých drah. Při této příležitosti bude nasazena na dvou pravidelných vlacích na trati z Prahy přes Vrané nad Vltavou do Čerčan: osobním vlaku Os 9057 (Praha hl.n. 9:22 – Vrané n. Vlt. 9:59 – Čerčany 11:06) a vlaku Os 9062 (Čerčany 15:36 – Vrané n. Vlt. 17:00 – Praha hl.n. 17:35).

Padesátiletá „Bardotka“ byla většinu svého života deponovaná v depu Praha-Vršovice, kde byla umístěna hned po svém vyrobení. Později se na kratší dobu dostala také do dep v Nymburku, Zdicích, Valašském Meziřící, Liberci a Letohradě a nakonec se vrátila se zpět do Vršovic, kde je dodnes a ve stavu historických vozidel Depa historických vozidel Lužná u Rakovníka. V současnosti jezdí jen na mimořádných vlacích, do pravidelného provozu ji už České dráhy nenasazují.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy