Tiskové zprávy

České dráhy 28. září posílí Cyklohráček a na Posázavském pacifiku nasadí Bardotku

26.9.2017 - 12:11

České dráhy na svátek sv. Václava 28. září posílí spoje Cyklohráčku z Prahy přes Zákolany do Slaného a zároveň na dva spoje na Posázavském pacifiku z Prahy přes Vrané do Čerčan a zpět nasadí lokomotivu Bardotka 749.008. Ta právě tento den oslaví 50 let ve službách Českých a dříve Československých státních drah.

Posílený Cyklohráček zajistí pohodlnou dopravu na oslavy na Budči

Ve čtvrtek 28. září České dráhy mimořádně posílí výletní vlaky Cyklohráček, a to v souvislosti s historickými slavnostmi na Budči u Zákolan.

Ranní Cyklohráček s odjedzem v 9:07 z pražského hlavního nádraží přes Hostivici, Středokluky, Zákolany zast. a Podlešín do Slaného a odpolední vlak zpět do Prahy, který zastavuje v Zákolanech zast. v 17:22, budou posílené o jeden vůz. Cestujícím, kteří se chystají tuto akci navštívit, doporučujeme využít přednostně tyto posílené vlaky. Cyklohráček jede do Zákolan přímo bez přestupu a díky posilovému vozu zvládne svézt pohodlně všechny návštěvníky.

Slavnost na Budči pořádá Sládečkovo vlastivědné muzeum v Kladně. Tradiční oslava českého patrona sv. Václava tu začne v 10 hodin a slavit se bude až do páté hodiny odpoledne. Návštěvníci se můžou těšit na řemeslné dílny, šermířské souboje, průvod sv. Václava, pohádková divadelní představení i koncert historické hudby. Pro dospělé budou připraveny po celý den prohlídky rotundy sv. Petra a Pavla, která je podle dostupných pramenů nejstarší dochovanou kamennou stavbou v Čechách.

Bardotka slaví 50 let, na svatého Václava sveze cestující na Posázavském pacifiku

Ve stejný den, 28. září 2017, oslaví lokomotiva „Bardotka“ 749.008 padesát let ve službách nejprve Československých a později Českých drah. Při této příležitosti bude nasazena na dvou pravidelných vlacích na trati z Prahy přes Vrané nad Vltavou do Čerčan: osobním vlaku Os 9057 (Praha hl.n. 9:22 – Vrané n. Vlt. 9:59 – Čerčany 11:06) a vlaku Os 9062 (Čerčany 15:36 – Vrané n. Vlt. 17:00 – Praha hl.n. 17:35).

Padesátiletá „Bardotka“ byla většinu svého života deponovaná v depu Praha-Vršovice, kde byla umístěna hned po svém vyrobení. Později se na kratší dobu dostala také do dep v Nymburku, Zdicích, Valašském Meziřící, Liberci a Letohradě a nakonec se vrátila se zpět do Vršovic, kde je dodnes a ve stavu historických vozidel Depa historických vozidel Lužná u Rakovníka. V současnosti jezdí jen na mimořádných vlacích, do pravidelného provozu ji už České dráhy nenasazují.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Kontaktujte nás
Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy