Tiskové zprávy

Nabídka ČD Ski v Česku a na Slovensku v zimní sezóně 2018

17.10.2017 - 14:53

Už na třináctou lyžařskou sezónu se připravují České dráhy ve spolupráci se sedmi partnerskými skiareály v Čechách a na Moravě a se čtyřmi lyžařskými resorty na Slovensku. Každou zimu využije nabídku ČD Ski přes tři tisíce lyžařů. Nabídka na slevy skipasů bude platit od 13. ledna až do 2. dubna 2018.

K  českým skiareálům, zařazeným do projektu ČD Ski a slevou 20 % na denní skipas, se zařadily také slovenské skiareály ve Velké Fatře, v Nízkých a především ve Vysokých Tatrách, které 20% slevu poskytují cestujícím ČD na dvoudenní skipasy, celkem už na 88 kilometrech slovenských sjezdovek. Novinkou nadcházející zimy je zařazení bonusového produktu ČD Yetti ve skiareálu Lipno se slevou na skipas ve výši 30 %.

Vlakem do hor rychle a pohodlně

Do českých skireálů se lyžaři dostanou z krajských měst nebo regionálních center za hodinu, nejpozději do dvou hodin z krajských měst. Na Slovensko díky nejrychlejšímu spojení SuperCity Pendolino jsou lyžaři v Ružomberku z Prahy přibližně za 5 hodin, z Olomouce za 3 hodinynebo z Ostravy za 2 hodiny. Do Štrby lze Pendolinem z Prahy dojet za 6 hodin, z Olomouce za necelé 4 hodiny a z Ostravy za necelé 3 hodiny. Na Štrbském Plese lyžaři vystoupí z návazné zubačky o 20 minut později.

ČD Yetti nabízí víc

Nově je zařazen do projektu ČD Ski bonusový produkt ČD Yetti ve skiareálu Lipno. Lyžařům, kteří přijedou do skiareálu Lipno na Šumavě vlakem Českých drah, nabízí slevu 30 % pro denní skipas. Voucher pro získání slevy cestující získá bezplatně na pokladně ČD při zakoupení jízdenky. Výhodné lyžování na Lipně využijí především obyvatelé Českých Budějovic a Tábora. Cesta vlakem a návazným skibusem přímo k lanovce trvá z Českých Budějovic necelé 2 hodiny.

Vlakem ČD na lyže v České republice

Součástí projektu ČD Ski je šest lyžařských areálů v nejvyšších pohořích České republiky:

  • Jizerské hory – Skiareál SKI Bižu Tanvaldský Špičák, vlakem na trase Liberec – Smržovka – Tanvaldský Špičák;
  • Jeseníky – Skiareál JONAS PARK Ostružná, vlakem na trase Olomouc – Hanušovice – Ostružná – Jeseník;
  • Krkonoše – Sportovní areál Harrachov, vlakem na trase Liberec – Jablonec nad Nisou – Tanvald – Harrachov;
  • Beskydy – Skiareál Karolinka, vlakem na trase Vsetín – Velké Karlovice;
  • Šumava – Skiareál Ski&Bike Špičák, vlakem na trase Plzeň – Klatovy – Špičák – Železná Ruda;
  • Krušné hory – Skiareál Vila Pernink, vlakem na trase Karlovy Vary – Nejdek – Pernink.

Nabídka ČD Yetti

  • Šumava – Skiareál Lipno, vlakem na trase Tábor – České Budějovice – Lipno nad Vltavou.

Výhodné lyžování na Slovensku

Slovensko nabízí v rámci programu ČD Ski 88 kilometrů sjezdovek na Velké Fatře, v Nízkých Tatrách na Chopku (skiareál v Jasné) a ve třech skiareálech Tatry Mountain Resorts ve Vysokých Tatrách (na Štrbském Plese, ve Starém Smokovci a v Tatranské Lomnici).

  • Ružomberok –Ski&Bike Ružomberok-Malinô Brdo, vlakem na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Ružomberok
  • Štrbské Pleso a Tatranská Lomnica – skiresort TMR Vysoké Tatry, vlakem na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Štrba (v rámci ČD Ski mohou cestovat cestující ČD ze Štrby na Štrbské Pleso zdarma) – Poprad-Tatry
  • Liptovský Mikuláš – skiareál TMR Jasná, vlakem na trase Praha – Olomouc – Ostrava – Liptovský Mikuláš

Nabídka 1+1 skipas zdarma

S ČD Ski mají cestující ČD možnost lyžovat ve skiareálech Lipno, Ružomberok, Karolinka a Tanvaldský Špičák od 13. do 28. ledna a od 18. března do 2. dubna 2018 ještě výhodněji, a to se skipasem 1 + 1 zdarma, který najdou v časopisu SNOW č. 105 a 107 (více na www.skipas-zdarma.cz).

Podrobné informace o projektu ČD Ski, podmínkách čerpání slev a tipy na spojení a výhodné jízdenky jsou k dispozici na www.cd.cz/cdski.

Na SnowFest 2018 vlakem

Po deseti letech se do švýcarského Davosu vrací ve dnech 13. až 20. ledna 2018 freeridová akce SnowFest 2018. Účastníci se tak, jako v prvních ročnících, přepraví do dějiště freeridové události sezony 2018 vlakem Českých drah. Přímým lůžkovým vozem z Prahy do švýcarského Sargansu a návazným spojem Rétských drah (RhB) do Davosu lyžaři dojedou před 9. hodinou ranní přímo k hotelu Montana v Davosu. Více na www.snowfest.czRozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy