Tiskové zprávy

ČD dál posilují linku Praha – Ostrava o další vozy, zájem o cestování s národním dopravcem roste

19.10.2017 - 15:34

České dráhy od pátku 20. října posílí expresní spojení Prahy s Ostravskem o další vozy. Během podzimu přitom již několik nových posilových vozů na různých linkách zavedly. Zájem o cestování s národním dopravcem navzdory konkurenci na železnici roste. Za 8 měsíců letošního roku přepravil o 1,9 milionu cestujících více a lidé s ním ujeli o 213 milionů kilometrů více než v loňském roce.

„Také v letošním roce zaznamenáváme kontinuální růst počtu cestujících hlavně v dálkové a příměstské dopravě, proto jsme přistoupili k mimořádnému posilování dalších vlaků během platného jízdního řádu,“ říká v souvislosti s aktuálním posílením linky Praha – Ostrava Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu. „Více vozů jsme zařadili už od 15. října do vlaku Csárdás pro posílení dopravy mezi Prahou a Brnem a do vlaku Hradišťan pro cesty mezi Prahou, střední Moravou a Slováckem. Od tohoto pátku posílíme také InterCity Opava z Prahy na severní Moravu a přímé nedělní spojení Opavy s Prahou expresy Vladislav Vančura a Roháče o dva vozy s kapacitou přibližně 120 míst,“ doplňuje Michal Štěpán.

České dráhy vypravují z Prahy na střední a severní Moravu, zahrnující Ostravsko, Valašsko nebo Slovácko dva až tři vlaky za hodinu. Všechny klasické spoje, mimo ucelených jednotek pendolino, jsou v pátek a v neděli posíleny. Některé vlaky mají až 12 vozů s kapacitou až 700 míst k sezení, což je na hranici možné délky vlaku. Celkově nabízejí České dráhy ve svých 14 spojích v pátek odpoledne mezi 13. a 19. hodinou ve směru z Prahy na Olomouc a dále do různých oblastí střední a severní Moravy téměř 6 a půl tisíce míst k sezení.

Zájem o cestování s národním dopravcem roste i na dalších tratích, například mezi Prahou a Brnem, Prahou a Českými Budějovicemi nebo Prahou a Hradcem Králové. České dráhy proto v poslední době na mnoha dálkových linkách své spoje posílily o další vozy navíc. „Proto doporučujeme včasnou rezervaci místa. Je to dobré jak pro cestujícího, tak pro náš dispečink. Pokud vidíme alespoň dva dny dopředu vysoký stupeň obsazení příslušného vlaku, máme další prostor pro operativní posílení soupravy a můžeme tak nabídnout ještě další dodatečná místa k sezení. Proto bych chtěl všechny zákazníky požádat o spolupráci a včasnou rezervaci míst,“ doplnil Michal Štěpán.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy