Tiskové zprávy

Mikulášským parním vlakem z Brna do Oslavan

28.11.2017 - 15:08

V sobotu 2. prosince vypraví České dráhy historický mikulášský vlak z brněnského hlavního nádraží, který pojede do Oslavan. Tam bude pro zájemce na zámku nachystaný program - pro děti jsou například připraveny čertovské úkoly. Lákadly jsou i tradiční jarmark nebo výstava betlémů. Cestující poveze na mikulášskou jízdu parní lokomotiva „Skaličák“.

Z brněnského hlavního nádraží vyrazí historický vlak krátce po 14. hodině. Za parní lokomotivou budou zařazeny historické vozy ze 40. a 50. let a uprostřed vlaku bude bufetový vůz, kde si můžete zakoupit kromě suvenýrů také teplé a studené nápoje.

Během cesty do Oslavan všechny děti obdrží obrázek s čertovským domečkem, do něhož budou sbírat razítka za plnění čertovských úkolů na oslavanském zámku. Za splněné úkoly pak při cestě zpět obdrží děti od Mikuláše balíček s dárečky od Českých drah. Ve stanici Oslavany bude vlak očekávat koňský povoz, který cestující z vlaku doprovodí na oslavanský zámek. Na zámku budou pro děti připraveny ve sklepení a na arkádách zámku čertovské úkoly. V určený čas, který bude uveden na místence vlaku, si u vchodu do pekel děti (s rodiči) vyzvedne čert, který je provede po úkolech. Vstup do pekel bude v: 15:30, 16:00, 16:30, 17:00 hod. – vždy cestující ze dvou vozů.

Na oslavanském zámku se bude konat tradiční jarmark s vánoční atmosférou, koledami, stromečky, zabíjačkou, kapry, medovinou a svařákem. V zámecké kapli je pak k prohlédnutí výstava betlémů. V 17:45 hodin se uskuteční losování o vánoční ceny a v 18:00 hodin přijede na zámek Mikuláš.

Zpáteční jízdenka pro dospělého přijde na 280 Kč, za dítě ve věku 6 až 15 let zaplatí účastníci 140 Kč, za dítě do 6 let 70 Kč. Jízdenky platí pouze ve spojení s bezplatnou místenkou (pro dvě děti do 6 let platí jedna místenka). Jízdenky s místenkami lze zakoupit v ČD centru Brno hl. n. na pokladní přepážce č. 1.

Jízdní řád Mikulášského vlaku

(2. prosince 2017)

tam

stanice

zpět

14:06

Brno hl. n.

19:29

15:02

Oslavany

18:37

 


Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy