Tiskové zprávy

Oslavte s ČD 170 let vlakového spojení Brno - Břeclav - Vídeň

24.6.2009 - 16:20

Na tuto sobotu 27. června připravily České dráhy a Rakouské spolkové dráhy ÖBB, u příležitosti 170. výročí prvního vlaku do Břeclavi, řadu akcí. Z Prahy vyjede mimořádné pendolino do Vídně; z Brna do Lednice bude jezdit speciální parní vlak vedený lokomotivou „Šlechtična“ a bude přepravovat kola zcela zdarma. Na břeclavském nádraží bude připravena na 3. nástupišti výstava lokomotiv a historických vozů nebo výstava archiválií a historických dokumentů.

Protokolární vlak SC100017 vedený jednotkou pendolino vyjede z pražského hlavního nádraží v sobotu v 6.00 hodin a bude pokračovat na trase do Pardubic a Brna, kde bude mít krátkou zastávku. Poté bude pokračovat do Břeclavi, Hohenau, Vídně a zpět. Cestující si na tuto speciální jízdu mohou od středy zakoupit ve všech pokladnách Českých drah speciální jízdenku ČD TIP za 19 EUR včetně rezervace. Brňané a ostatní zájemci budou mimo to mít možnost vyjet pendolinem na krátký výlet do Břeclavi a zpět. Pro tyto jízdy je připraveno speciální jízdné, cestující zaplatí pouze místenku 70 Kč, 35 Kč držitelé Rail plus pro jednu jízdu, směr. Ani zájemci o historii nepřijdou o zážitky, celý den bude z Brna do Lednice jezdit parní vlak místo známých a oblíbených motoráčků. V plné kráse se ukáže lokomotiva „Šlechtička“, která povede historické vozy „rybáky“, bufetový vůz a vůz pro kola, jejichž přeprava bude zcela zdarma. Na samotném břeclavském nádraží, 3. nástupišti, bude výstava historických železničních vozidel.

Mimořádné sobotní pendolino do Vídně a jízda do Břeclavi – nákup dokladů od středy v pokladnách ČD

Speciální spoj SC Pendolino SC100017 do Vídně vyjede z pražského hlavního nádraží v 6 hodin. Směřovat bude na Pardubice, Brno dále do Břeclavi, Hohenau a Vídně, kam přijede v 11.55. V Brně bude mít vlak menší zastávku, a to od 8:40 do 9:15 stejně jako v Břeclavi, zde bude vlak stát od 9:50 do 10:35. Zpáteční cesta protokolárního vlaku je plánována z Vídně na 15:06 s příjezdem na pražské hlavní nádraží v 21:42. Zpáteční jízdenka – ČD TIP je za skvělých 19 EUR včetně rezervace a prodává se od středy v pokladnách Českých drah.

Ten, kdo bude chtít jen okusit cestu pendolinem, má v sobotu jedinečnou možnost. Mezi Brnem a Břeclaví pojede tento moderní vlak rychlostí až 160 km / hod za nulové jízdné. Stačí zakoupit běžnou místenku ČD za 70 Kč (35 Kč pro držitele Rail plus). Vlak 100019 z Brna pojede v 17:10 a zpět z Břeclavi se vydá jako vlak 10018 v 18:20. Prodej lístků na protokolární vlak z Prahy do Vídně a místenek na pendolino z Brna do Břeclavi a zpět bude zahájen ve středu 24. června v odpoledních hodinách, a to pouze v pokladnách ČD.

Speciální parní vlak z Brna do Lednice, přeprava kol zdarma

Místo známých motoráčků na trase Brno – Lednice bude v sobotu jezdit speciální parní vlak v čele se „Šlechtičnou“. Poveze i speciální cyklovůz, v němž si všichni cestující mohou přepravit svá kola zcela zdarma. Tato nabídka pak bude pokračovat i s motorovými vláčky. Šlechtična během soboty sveze zájemce dvakrát z Lednice do Břeclavi a zpět. Z brněnského hlavního nádraží vyjede parní vlak v 8:40 a vrátí se zpět v 18:17 (odjezd z Lednice v 16:46).

Cena jízdného je pro trasu Brno – Břeclav 80 Kč, zpáteční 140 Kč. Z Brna až do Lednice je jízdné 90 Kč, zpáteční 165 Kč. Za krátký výlet z Lednice do Břeclavi zájemci zaplatí pouze 30 Kč v jednom směru a 45 Kč tam i zpět. Děti od 6 do 15 let a důchodci mají slevu ve výši 50%, ZTP 75%.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy