Tiskové zprávy

Začíná cyklistická sezóna, ČD na Velikonoce otevírají v Pardubickém kraji půjčovny kol

28.3.2018 - 12:21

Celkem 18 půjčoven kol Českých drah bude Velikonoc až do konce října sloužit zájemcům o poznávání Pardubického kraje. Podobně jako v předchozích letech budou i letos v provozu půjčovny kol na hlavním nádraží v Pardubicích, v České Třebové, Chrudimi a Letohradu. Vracení kol a výpůjčky po předchozí rezervaci budou navíc možné v dalších čtrnácti větších stanicích od Přelouče až po Moravskou Třebovou. S vypůjčenými bicykly je možné naplánovat řadu zajímavých tras malebnou krajinou Polabí, Železných hor nebo podhůří Orlických hor, a to bez starostí z přepravy kol na místa výletů. Cyklopůjčovny Českých drah budou stejně jako loni dostupné ve všech krajích ČR.

Jízdní kola jsou umístěna ve stanicích Pardubice hl.n., Chrudim, Česká Třebová a Letohrad. Cykloturisté si ale můžou předem domluvit vyzvednutí nebo vrácení kola také ve stanicích Brandýs nad Orlicí, Hlinsko v Čechách, Choceň, Jablonné nad Orlicí, Králíky, Lanškroun, Moravská Třebová, Polička, Přelouč, Slatiňany, Svitavy, Ústí nad Orlicí město, Žamberk a Žďárec u Skutče. V půjčovnách kol jsou k dispozici také dětská kola, dětské cyklosedačky a ve stanicích Pardubice hl.n. a Letohrad rovněž koloběžky. Kromě půjčovny na pardubickém hlavním nádraží, která je otevřena celoročně, budou všechny ostatní pobočky fungovat od 30. března do 31. října. Rezervace jsou možné denně od 7 do 18 hodin na telefonním čísle 725 752 148 nebo e-mailu PCEpujkol@zap.cd.cz.

Vyrazit na výlet s vypůjčeným kolem ČD je velmi pohodlné. Zákazník se nemusí starat o přepravu kola do výchozího místa výletu a vypůjčený bicykl může vrátit v jiné půjčovně ČD v rámci Pardubického kraje, kterou nahlásí při výpůjčce kola. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní trekingová a horská kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je potřeba podepsat nájemní smlouvu, předložit dva osobní doklady (občanský, řidičský průkaz nebo např. In Kartu ČD), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci. Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si můžou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému jednodennímu zapůjčení jízdního kola.

Podrobnosti o cyklopůjčovnách ČD a dalších službách pro cyklisty jsou na webu www.cd.cz/cdbike.

Ceník služeb v cyklopůjčovnách ČD v Pardubickém kraji

(platí od 30. března do 31. října 2018)

nájemné

pro 1 osobu,

beze slev

pro 1 osobu,

s In Kartou a jízdenkami Interrail a Eurail

celodenní

180 Kč

150 Kč

dětské kolo (1 den)

120 Kč

120 Kč

dětská cyklosedačka (1 den)

25 Kč

25 Kč

půjčení přilby (1 den)

25 Kč

25 Kč

vratná kauce

1 000 Kč / 1 kolo

2000 Kč pro skupinu

 

Obliba cyklopůjčoven ČD trvale roste

Cyklopůjčovny Českých drah jsou mezi zákazníky velice oblíbené. V Pardubickém kraji loni využilo tuto nabídku celkem 327 zákazníků, podobně jako v roce 2016. Nejvyužívanější byla půjčovna v Letohradě, kde si kola vypůjčilo 80 zákazníků. Oblíbené byly loni také pobočky v České Třebové (42 výpůjček) a Chocni (23 výpůjček).

Po celé republice bude letos možné vypůjčit si kola v celkem 67 půjčovnách, v dalších 24 stanicích pak po předchozí objednávce. Kola tak budou dostupná v celkem 91 stanicích. Vloni České dráhy vypůjčily po celé republice celkem 9 222 kol, což je o 14 % více než v roce 2016. Tehdy ČD zaznamenaly celkem 8 068 výpůjček. Nejvíce kol si zákazníci půjčili v Jihočeském kraji (2 425 výpůjček), v Praze a okolí (1638 výpůjček), Jihomoravském kraji (1 083 výpůjček) a Olomouckém kraji (965 výpůjček). Půjčovny budou i letos dostupné ve všech krajích ČR.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy