Tiskové zprávy

Z Moravy na poloostrov Hel pojede nový rychlík, nabídne cestu od 624 Kč

24.5.2018 - 10:10

Severní Moravu a polská přímořská letoviska na Baltu spojí o letošních prázdninách nový rychlík Wydmy. Na svou trasu se poprvé vydá 22. června. Pro spojení do polských přímořských letovisek bude k dispozici také nová Včasná jízdenka Polsko s cenou již od 624 Kč pro trasu Ostrava – Hel.  

„Noční rychlík „Wydmy“ zajišťuje především spojení polského průmyslového Slezska s řadou přímořských letovisek na baltském pobřeží Polska včetně kouzelného a turisty vyhledávaného poloostrova Hel. Českým drahám se podařilo dojednat s polskými železnicemi prodloužení vlaku až do Bohumína, nasazení české soupravy a zajištění výhodné ceny u Včasné jízdenky Polsko pro nové relace, takže se usnadní přímá cesta také našim turistům do vyhledávané oblasti Sopot, Gdyně, Helu a dalších letovisek,“ informuje Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu. 

Rychlík Wydmy bude v provozu každý den od 22. června do 1. září. Zařazeny v něm budou běžné rychlíkové vagóny 2. třídy a polské lůžkové vozy. Z Bohumína bude odjíždět večer ve 20:12 hod. a ráno bude projíždět například Gdaňsk, Sopoty, Gdyni a jízdu ukončí v letoviscích Leba a Hel. Opačným směrem bude odjíždět z baltského pobřeží ve večerních hodinách a do Bohumína přijede dopoledne v 9:58 hod.

Pro noční vlak Wydmy byla rozšířena nabídka Včasných jízdenek Polsko. Cesta z Ostravy na Hel vyjde od 624 Kč, z Brna od 754 Kč a z Prahy od 884 Kč.   

Pro cestu z České republiky do letovisek na baltském pobřeží v Polsku lze využít také vlak EuroCity Sobiesky z Vídně do Gdaňsku, Sopot a Gdyně. Tento denní vlak odjíždí z Břeclavi v 9:11 hod, z Přerova v 10:09 hod. a z Ostravy hl.n. v 11:01 hod. Do Gdaňska přijíždí v 18:12 hod. a do cílové stanice v Gdyni v 18:37 hod. Opačným směrem odjíždí z Trojměstí před polednem a do Ostravy hl.n. přijíždí v 18:58 hod., do Přerova v 19:49 hod. a do Břeclavi ve 20:45 hod. Vlak je sestaven z moderních klimatizovaných vozů polských železnic. Další spojení nabízejí i jiné denní a noční vlaky s přestupem ve Varšavě. Cena Včasné jízdenky u těchto spojů se pohybuje například z Ostravy do Gdaňska od 624 Kč, z Brna od 754 Kč a z Prahy od 884 Kč.      Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122
On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Etická linka pro oznámení protiprávního jednání.
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy