Tiskové zprávy

Zájem o cestování s Českými drahami do Polska roste, vlaky národního dopravce obsluhují více než 20 míst

31.7.2018 - 13:02

Zájem o cestování spoji Českých drah do Polska roste. Národní dopravce v kooperaci s polskou společností PKP Intercity nabízí denně po celý rok 9 párů komfortních vlaků EuroCity, EuroNight a Expres, které dovezou cestující do více než dvacítky míst celého Polska od Krakova po baltský přístav Gdaňsk. V letošní turistické sezóně se počet míst v Polsku dostupných přímým vlakem ještě rozšířil díky novince v podobě nočního vlaku „Wydmy“ z Bohumína. Ten obsluhuje několik přímořských letovisek včetně populárního poloostrova Hel.               

„I když není Polsko pro naše turisty typickou cílovou destinací, zaznamenali jsme v letošním roce další růst prodaných jízdenek k našim severním sousedům. Jen za prvních šest měsíců letošního roku sledujeme v součtu 10% nárůst prodeje jízdenek do Varšavy a do Krakova,“ říká Michal Štěpán, člen představenstva Českých drah odpovědný za osobní dopravu.

České dráhy provozují v kooperaci s polskou PKP Intercity 8 denních vlaků, jeden noční a jeden noční sezónní spoj. Celoročně vedené spoje jsou sestaveny z moderních klimatizovaných vozů českých nebo polských železnic. „Cestující mají k dispozici také elektrické zásuvky pro napájení elektroniky a v jednotlivých spojích jsou také místa pro cestující na vozíku nebo pro přepravu jízdních kol. Noční vlak nabízí pohodlné cestování v komfortních lůžkových vagónech včetně oddílů De Luxe s vlastní sprchou a toaletou, nebo v jednodušších turistických lehátkových vozech. Noční spoje jezdí v relacích z Prahy nebo z jižní Moravy do Krakova a Varšavy,“ doplňuje Michal Štěpán. Do Krakova a Varšavy jezdí i přímé denní spoje. České dráhy nabízejí přímé spojení do dalších turistických a hospodářských center, jako jsou Katovice a Gdaňsk nebo baltské letovisko Sopoty, známé turistické město Malbork se slavným křižáckým hradem a do dalších míst.

„V letošním roce mohou poprvé využít naši cestující přímé spojení z naší republiky na poloostrov Hel a do dalších přímořských letovisek na pobřeží Baltského moře. V Polsku je vlak Wydny oblíbený. Ve špičkové dny přiveze k Baltu skoro tisícovku cestujících najednou, proto jsme rádi, že jsme mohli v kooperaci s PKP Intercity spoj prodloužit a vypravujeme ho již z Bohumína, což je nabídka také českým turistům,“ připomíná nové spojení Michal Štěpán.  

 

Informace o dálkových spojích Českých drah do Polska: 

  • V letní sezóně jezdí mezi ČR a Polskem 8 denních a 2 noční přímé spoje, mimo sezónu pak 8 denních a 1 noční vlak;
  • Praha – Varšava: přímé spojení 3x denně, doba jízdy 8 hodin, cena od 503 Kč;
  • Praha – Krakov: přímé spojení 2x denně, doba jízdy méně než 7 hodin, cena od 370 Kč;
  • Praha – Katovice: přímé spojení 2x denně, doba jízdy 5 hodin, cena od 450 Kč;
  • Praha – Gdaňsk, 1x přestup, doba jízdy 11 hodin, cena od 899 Kč;
  • Ostrava – Varšava: přímé spojení 7x denně, doba jízdy 4,5 hodiny, cena od 370 Kč;
  • Ostrava – Krakov, přímé spojení 2x denně, doba jízdy 3 a půl hodiny, cena od 238 Kč;         
  • Ostrava – Katovice, přímé spojení 7x denně, doba jízdy 1 a půl hodiny, cena od 132 Kč;
  • Ostrava – Gdaňsk, denní přímé spojení 1x denně, doba jízdy 7 a čtvrt hodiny, cena od 635 Kč;  

Další spoje v nabídce s přestupem.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy