Tiskové zprávy

Přijeďte vlakem do Kroměříže na výstavu Floria Léto

7.8.2018 - 12:42

Od 9. do 12. srpna se na kroměřížském výstavišti koná další ročník celostátní výstavy Floria Léto, na které by neměl chybět žádný zahradník, zahrádkář a milovník květinové krásy. Pokud přijedou návštěvníci na výstavu vlakem, získají k jedné zakoupené vstupence druhou zdarma.

Letošní 42. ročník prodejní výstavy Floria Léto má motto „Kouzlo historie – květinová procházka první republikou“. Návštěvníci se můžou těšit nejen na historickou promenádu v květech, ale třeba také na unikátní expozici několika nádherných automobilových veteránů české výroby ze 30. let.

Kromě pestrobarevné výzdoby tvořené převážně květy vrcholného léta bude součástí letošní letní Florie také prodejní výstava kaktusů, expozice sukulentů a balkonových rostlin nebo výstava drobného zvířectva a okrasného ptactva. Chybět nebude ani přehlídka moderní i historické zemědělské techniky a pro děti Dětský svět s desítkou venkovních i vnitřních zábavních atrakcí. Na výstavě bude samozřejmě možné zakoupit nejrůznější potřeby pro dům i zahradu.

Květinová výstava se i letos rozšíří mimo areál výstaviště. Přední zahradničtí aranžéři vyzdobí kroměřížský kostel svatého Jana Křtitele a barokní kapli Bolestné Panny Marie u sv. Mořice.

Po celou dobu výstavy mohou návštěvníci využít bezplatný kyvadlový autobus, který bude v pravidelných intervalech jezdit po trase Výstaviště Kroměříž – Květná zahrada – Masarykovo náměstí (kostel sv. Jana Křtitele). Kyvadlový autobus zahájí a zakončí jízdy na autobusovém a vlakovém nádraží v Kroměříži.

Po předložení platné jízdenky ČD do stanice Hulín nebo Kroměříž, získají cestující v pokladně výstaviště k jedné zakoupené základní vstupence druhou zdarma.

Další informace najdete zde.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy