Tiskové zprávy

Vlaky před Vánoci se plní, s rezervacemi neotálejte, i když České dráhy nabídnou přes 10 000 míst navíc

17.12.2018 - 10:57

Prodloužený pětidenní sváteční vánoční víkend bude znamenat velký nárůst zájmu o cestování vlakem. České dráhy vypraví desítky posilových vozů a několik posilových vlaků, přesto už nyní mají vyprodané některé spoje hlavně z Prahy na severní Moravu a na Slovensku. Lidé by v souvislosti s cestou na Vánoce neměli otálet s pořízením rezervací ani na jiné vlaky do dalších frekventovaných směrů, jako jsou jižní Morava a Čechy nebo západní Čechy.

„Na Slovensko vypravíme posilový noční vlak Bohemia s lůžkovými a lehátkovými vozy, vozy na sezení a s autovozy do Popradu. Vlak pojede z Prahy od 20. do 23. prosince, pak mezi svátky od 27. do 30. prosince a po Novém roce od 2. do 8. ledna. Přesto jsou místa na Slovensko v lůžkových a lehátkových vozech i v autovozech před Vánoci prakticky vyprodané. Vyprodané jsou na začátku vánočního víkendu také vlaky SC Pendolino Košičan z Prahy do Košic a také mnohé vlaky SC Pendolino z Prahy do Ostravy. K dispozici jsou zde prakticky poslední volná místa. V této trase proto vypravíme 20. a 21. prosince další zvláštní posilové spoje v kategorii SC Pendolino, které nabídnou skoro 700 dodatečných míst k sezení ve směru z Prahy na Moravu,“ upozorňuje Michal Štěpán, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro obchod.   

Na trase Praha – Ostravsko jsou zatím volná místa v expresech a vlacích InterCity. Podobné to je i na dalších frekventovaných dálkových linkách, jako jsou railjety a Metropolitany mezi Prahou a Brnem, Slovácké Valašské expresy na střední Moravu, Jižní a Západní expresy na jih a západ Čech a další rychlíkové linky. I zde ale volných míst ubývá.

„Všem cestujícím, kteří plánují cestu před a po Vánocích nebo po Novém roce doporučuji včasnou rezervaci místa. Podle počtu uskutečněných rezervací budeme přidávat další posilové vagóny k jednotlivým spojům, a pokud si budou lidé rezervovat místa na poslední chvíli, nebude už bohužel prostor pro další posílení těchto vlaků,“ apeluje na včasné pořízení rezervací Michal Štěpán.  

České dráhy plánují jen v několika málo dnech na začátku prodlouženého vánočního víkendu posílit své vlaky o více než 10 000 míst k sezení. Nejvíc posilových vozů bude vypraveno z Prahy do různých moravských regionů. Posilové vozy pojedou ale také z Prahy do Českých Budějovic, Chebu nebo do Hradce Králové.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy