Tiskové zprávy

Začíná cyklistická sezóna, České dráhy otevírají v Karlovarském kraji půjčovny a nabídnou cyklovlaky

27.3.2019 - 11:43

Začátek turistické sezóny je v Karlovarském kraji už devátým rokem spojený s otevřením půjčoven kol Českých drah.  Půjčovny ČD budou otevřené od 30. března až do 31. října ve stanicích Karlovy Vary, Karlovy Vary dolní nádraží, Cheb, Mariánské Lázně, Františkovy Lázně, Aš a Sokolov a po předchozí domluvě je možné kola vypůjčit nebo vrátit také ve stanici Nejdek.

Po celé republice bude letos možné vypůjčit si kola v celkem 85 půjčovnách, z toho 66 půjčoven bude možné využít bez nutnosti rezervace a dalších 19 po předchozí objednávce. Loni České dráhy vypůjčily po celé republice celkem 10 513 kol. Nejvíce kol si zákazníci půjčili v Jihočeském kraji (2 308 výpůjček), v Praze a okolí (2 076 výpůjček), Jihomoravském kraji (1 096 výpůjček) a Olomouckém kraji (1 091 výpůjček). V Karlovarském kraji si kola zapůjčilo celkem 808 zákazníků, nejvíce na karlovarském dolním nádraží (423 výpůjček), v Chebu (137 výpůjček) a Mariánských Lázních (117 výpůjček). Půjčovny budou i letos dostupné ve všech krajích ČR.

ČD Bike v Karlovarském kraji

Cyklopůjčovny ČD v Karlovarském kraji provozují České dráhy od roku 2011 za podpory Karlovarského kraje. K dispozici jsou trekingová nebo horská kola v dámské i pánské verzi, dětské bicykly a elektrokola. V půjčovnách ve stanicích Cheb, Františkovy Lázně a Karlovy Vary dolní nádraží a Mariánské Lázně jsou v nabídce i koloběžky. Výhodná je i cena výpůjčného. Poskytují se slevy pro držitele In Karty ČD a jízdenek EgroNet.

Největší výhodou ale je, že cestující můžou vrátit kolo i v jiné stanici, než si ho půjčili. Na vybraných tratích lze přepravovat vypůjčené kolo zdarma, cyklovýlet je možné kombinovat s pěší turistikou a využít bezplatné úschovy v určených stanicích. Zájemcům nabízí dopravce kvalitní kola s předpisovou výbavou a pravidelným servisem. Při zapůjčení kola je nezbytné podepsat nájemní smlouvu, předložit osobní doklad (občanský, řidičský průkaz nebo cestovní pas), zaplatit půjčovné a složit vratnou kauci.

Zákazníci Českých drah, kteří jsou zaregistrovaní do věrnostního programu ČD Body, si můžou vyzvednout za 50 bodů voucher k bezplatnému jednodennímu zapůjčení jízdního kola.

Tratě s bezplatnou přepravou:

 • trať 140 v úseku Cheb – Klášterec nad Ohří,
 • trať 141 v úseku Karlovy Vary – Merklín,
 • trať 142 v úseku Karlovy Vary dol.n. – Potůčky,
 • trať 144 v úseku Loket předměstí – Nová Role,
 • trať 146 v úseku Cheb – Luby u Chebu,
 • trať 147 v úseku Cheb – Františkovy Lázně – Plesná,
 • trať 148 v úseku Cheb – Hranice v Čechách,
 • trať 170 v úseku Cheb – Planá u Mariánských Lázní,
 • trať 179 v úseku Cheb – Pomezí nad Ohří,
 • trať 130 v úseku Klášterec nad Ohří – Kadaň-Prunéřov,
 • trať 132 v úseku Kadaň-Prunéřov – Kadaň předměstí.

Ceník služeb v cyklopůjčovnách ČD v Karlovarském kraji

(platí od 30. března do 31. října 2019)

celodenní nájemné

s In Kartou, jízdenkami ČD nebo jízdenkami Interrail a Eurail

beze slev

kolo

190 Kč

250 Kč

elektrokolo

290 Kč

390 Kč

půjčení nabíječky

zdarma

zdarma

cyklopřilba

zdarma

zdarma

Vratná kauce

1 000 Kč / 1 kolo nebo 2000 Kč za 2 – 5 kol

 

Vlak Cyklo Ohře

Od 16. června do 29. září budou České dráhy vypravovat vlaky Cyklo Ohře: Sp 1671 s odjezdem z Chebu v 8:55 a příjezdem do stanice Karlovy Vary v 9:45 a Sp 1670 z Karlových Varů v 10:00 a příjezdem do stanice Cheb v 10:50. Vlaky budou zastavovat ve stanicích a zastávkách v blízkosti Cyklostezky Ohře. Více na www.cd.cz/zazitky v kategorii Cykloturistika.

Veškeré informace o půjčovnách i přepravě kol ve vlacích ČD jsou k dispozici na www.cd.cz/cdbike.Rozcestník ČD

Osobní doprava, informace pro cestující, www.cd.cz

Nákladní doprava, informace pro partnery, www.cdcargo.cz

Centrální zákaznický servis
+420 221 111 122

On-line formulář
Pošlete nám dotaz nebo připomínku e-mailem.
Oznámení podvodu
Podnět k prošetření podvodu a nekalého jednání
Online formulář NAD
Přihlaste se do systému náhradní autobusové dopravy